Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas, görcsös menstruáció...

Fájdalmas, görcsös menstruációra valami megoldást szeretnék?

Figyelt kérdés
20 éve szedek fogamzásgátlót. 2.év szünetet tartottam 10 évvel ezelőtt. Akkor alakultak ki ezek a problémák, előtte semmi panaszom nem volt. Az újbóli tabletta szedés enyhítette a panaszokat de nem oldotta meg. Az orvos szerint nincs semmi szervi bajom. De iszonyú görcseim vannak a gyomrom és a beleim is begörcsölnek felpuffadnak, még a vállam is görcsöl meg a nyelőcsövem mindenem ilyenkor. No comment....tényleg ez van. Utcára sem tudok menni. Szörnyű....minden enyhítő ötletnek örülnék.

2017. jún. 14. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Alkohol a görcsök előtt.


Illetve nekem a sport segített. Rendszeresen, és a menstruáció napjain kiemelten alkalmazva.

2017. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem csak a cataflam mulasztja el a görcsöket,semmi más nem használ.
2017. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

#2

Mázlista. Nekem csak a mentők mulasztották el minden alkalommal, semmi egyéb nem használt. Így álltam át a sportra.

2017. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 egyszervalahol válasza:
43%
Egy kis sport.Valamint erre biztosan van valami gyógyszer,nekem a cataflam ami bevált,bár az kiüt jó pár órára és alszom is tőle.😊
2017. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az alkoholtól még jobban begörcsöl a gyomrom. Én naprosint szedek ami a hasi fájdalomra jó de a gyomor meg összes többi görcsöt nem mulasztja el. Nospa, Buscopan semmit nem használ a görcsölre. Sportolni nem tudok mivel az ágyat is derékszögben tudom csak elhagyni. Szívesen kipróbálnám ha legálább el tudnám hagyni a lakást. Egyébként sportolok tornázom minden nap 1 órát, túrázom hétvégén. De mégis ez van. 😕 üy felpuffad a hasam mimtha benne lenne egy dinnye és félreáll. Ha.csak vizet iszom akkor is. Banális az egész.
2017. jún. 14. 13:30
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

#5

Mint azt írtuk többen is, nem akkor kell elkezdeni a sportot, amikor hú a görcs. Hanem a menstruáció első napján, a görcs kialakulása előtt kell lenyomni egy komoly edzést, és a többi napokon is, plusz általában, heti 3 alkalommal is.

2017. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Puffadásra Espumisan.
2017. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ligetszépe olajat szedjél egész hónapban. Görcs esetén aszpirin a legjobb, mert a görcsöt okozó hormonokat semlegesíti. Magnerót szerves magnéziumot szedjél a menstruációd alatt.
2017. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Magnéziumot szoktam szedni. Semmit nem használ. Szerintem pénzkidobás is mert aki elég zöldséget gyümölcsöt fogyaszt nincs hiánya, a többlet meg csak hasmenést okoz. Egész hónapban tornázom, a menses előtt is. De alatta olyan fájdalmaim vannak, hogy esélytelem bármi. Ligetszépe semmit nem használt, már túl vagyok rajta. Az aszpirin teljesen tönkreteszi a gyomrot, úgyhogy azt köszönöm nem. A fájdalomcsillapító hatása is elenyésző. Valami egyéb ötlet?
2017. jún. 15. 11:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Hormonpanel. Ezt okozhatja endometriózis vagy PCOS is.
2017. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!