Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segített a gyógyszer, vagy...

Segített a gyógyszer, vagy kellett a küret?

Figyelt kérdés

Küretet javasol az orvos. Kérésemre felírt gyógyszert (ergam és exacyl), de azt mondja, nem valószínű, hogy ez segíteni fog. 1 hetem van...

35 évesen fiatal vagyok én még ehhez!

kérlek, írjatok mindenféle véleményt, tapasztalatot, mert kicsit magam alá csináltam :o



2017. jún. 20. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell megkaparni? De amúgy ha az orvos azt mondja hogy nem valószínű hogy segíteni fog a gyógyszer akkor minek tömnéd magad velük? :S Tudom k rva szar lehet egy kaparás de lehet csak az segít.
2017. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

egy hónapja tartó vérezgetés miatt. 20mm-es a nyh.

a dokimmal telefonon sikerült csak beszélnem, szerinte adjunk esélyt a gyógyszernek. a másik doki látott, és ugyan felírta a gyógyszert, amit tegnap a dokim javasolt, de azt mondta, hogy nem szokott segíteni az esetek 90%-ban.

2017. jún. 20. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyukámnak volt nemrég küret csinálva, attól ne félj. Altatnak vagy bódítanak. Utána fog picit fájni a hasad.

De akkor hátha segít a gyógyszer.

2017. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok. Kétszer volt küretem nem múló vérzés miatt. Az orvosom sokat vacillált, de nem láttunk más megoldást, és meg akartunk győződni róla, hogy nem daganat áll a háttérben. Nekem már sokszor volt ilyen elhúzódó menszeszem. Elsőre progeszteront próbálunk mindig, van, amikor beválik. Aztán jön az ergam csepp. És amikor egyik sem segített, akkor jött a küret. Az én orvosom tényleg csak szükség esetén műt, nem szívesen avatkozik bele a dolgokba, de ha muszáj, akkor muszáj. Én nem bántam meg egyik küretet sem. Bár az elsőnél csak bódítottak, és ott magamhoz tértem a felénél, utána pedig gond volt a légzésemmel, ennek ellenére mondom, hogy jobb túl lenni rajta. A másodiknál már rendesen altattak, ott semmi gond nem volt. A műtét után nem volt semmilyen fájdalmam, és szerencsére a szövettani eredmény is jó lett mindkétszer. Ha nem bízol az orvosodban, nyugodtan kérj másodvéleményt. Nekem az orvosom maga javasolta, hogy keressek fel mást is, hátha valami felett elsiklik a figyelme és több szem, többet lát. Mondjuk ő maga is utána kérdezett kollégáknál, de sok ötlete másnak sem volt.

Én a 20 mm-es mnyh miatt is belemennék a műtétbe. De mindenképp keresnék endokrinológust is, mert hormongond is lehet. Utána kell járni a dolognak. Lehet hormonprobléma, polip, mióma, de sajnos daganat is.

2017. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
írhatok privit?
2017. jún. 20. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze nyugodtan.
2017. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még mindig verzel?
2017. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megint
2017. júl. 4. 17:44
 9/9 A kérdező kommentje:
újabb gyógyszer. most norculut. 10 nap.
2017. júl. 18. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!