Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet kiszámítani a...

Hogyan lehet kiszámítani a peteérés napját? Mi ez a naptáras módszer? Igaz, hogy a menstuáció utáni 9-25. napig nagy a terherbe esés kockázata?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 15:47
 1/5 anonim válasza:

SZIA!A mentsruáció első napjától a 14.napon,van a legnagyobb esélye a teherbeesésnek,ez a középidő!

Elvileg akkor van peteérés.

Én így tudom!! -:)

2010. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menstruáció kezdetétől számítva:


1-5napig: menstruáció(vagy ameddig tart, az lehet 7,8,9)

6-13napig:petesejt érik a petefészekben, ilyenkor nincs érett petesejt a petevezetékben, tehát nem lehetsz terhes

14.nap ovuláció (érett petesejtek kilöködnek)

15-28. nap: petesejtek haladnak a méh felé

tehát a menzeszed elmúlásától a 13. napig ELVILEG nem lehetsz terhes de:

-ehez a minden ciklusnak 28naposnak kell lennie.

-a hímivarsejt 72óráig él a méhben tehát ha a 10. napon szeretkeztek, máris esélyes a terhesség.


a peteérést leginkább lázmérővel lehet kiszámíteni. a ciklusod első napjától minden reggel lázat kell mérni, s az ovuláció napján kissé megfog emelkedni a testhőmérsékleted.


Ez azonban egyáltalán nem biztonságos módszer, tehát én nem ajánlom. Ha nem akartok óvszert akk inkább tabi.

2010. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pénteken szeretnénk szeretkezni a párommal....viszont legutoljára május 3-án volt meg előtte meg április 1-jén...azelőtt meg február 21-én előtte meg január 17-én ....tehát még nincs beállva....:/ Így mit tudok cisnálni? Gondolom elég lesz óvszerrel védekezni nemigaz?
2010. máj. 19. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha ennyire pontatlan akk mindenképpen védekeznetek kell valahogy, legcélszerűbb ahogy írtad is az óvszer.
2010. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. máj. 20. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!