Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám ma volt nőgyógyásznál...

Anyukám ma volt nőgyógyásznál kiíratni nekem egy fogamzásgátlót, hogy nyaralásra ne jöjjön meg. Szerintetek normális hogy egy 14 éves lány fogamzásgatlót szed? Légyszi rendes válaszokat irjatok.

Figyelt kérdés

2017. jún. 23. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM! És az ég szerelmére, be ne vedd, ha jót akarsz magadnak!

Anyukádat nem értem, ez felelőtlenség. Nem tudom, mióta menstruálsz, de a te korodban nőgyógyász csak akkor ír föl fogamzásgátlót, ha kicsit is lelkiismeretes, ha azt valami konkrét hormonális probléma indokolj, ami kellemetlen tünetekkel jár. Pl. iszony fájdalmas menstruáció, nagyon erős vérzés, esetleg még túlzott pattanásosság és hasonló bőrproblémák esetén.

És előtte figyelmet fordít arra is, hogy van-e trombózishajlam a csládodban.

Az indokolatlanul szedett fogamzásgátló, főleg ilyen fiatal korban, hormonális zavarokhoz, következményes betegségekhez, és akár meddőséghez is vezethet hosszú távon.

2017. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Anyukád egy felelőtlen idióta!
2017. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mióta menstruálsz? Biztosan a nyaraláson fog megjönni?

Az az orvos se 100-as aki látatlanban felír tablettát valakinek. Min egy vérvétel előtte pl trombózishajlam miatt és vizsgálat! Ráadásul még ha minden oké lenne is pont kiszúr veled mert az első 3 hónapban jönnek ki a mellékhatások mint pl áttöréses váratlan vérzés, pecsételés, hányinger, stb. Én pl 2 hónapig kb folyamatosan vérezgettem amikor elkezdtem.

2017. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8693..


Most meg már ki is írták? Na persze...

2017. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális és ne szedd be!!!!
2017. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, be ne vedd!!!
2017. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem normalis!!!!
2017. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!