Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egylánynak/nőnek mikor érdemes...

Egylánynak/nőnek mikor érdemes első alkalomra meglátogatni a nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha valamilyen problémája van és meg kell vizsgálni (késő menzesz, fertőzés), más esetben ha eljön az ideje, hogy barátod legyen és szexelni fogtok. Néhány alkalom után kell ilyenkor meglátogatni az orvost.
2017. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Miután már elveszítetted a szüzességed. Előtte csak akkor érdemes dokihoz menni, ha problémád van a menstruációddal, ha nagyon fáj stb. De az első pár évben normális, ha még rendszertelen.

Ha már kapcsolatod van, fontosabb elmenni, és legalább évente részt venni egy kivizsgáláson.

Én is csak akkor mentem, amikor már kapcsolatom lett, de más okból kellett elmennem. Nagyon erős fájdalmaim voltak, és jól tettem, hogy elmentem, mert az ultrahang kimutatta, hogy cisztáim vannak, és meg kellett műteni. Szóval ha hónapokon át erősödik a fájdalom, akkor mindenképp menj el. Ha nincs ilyen rossz eset, akkor évente egyszer, ha már nem vagy szűz.


L/19

2017. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nibcs semmi panaszod, akkor az első együttlét után elég menni rákszűrésre.

20N

2017. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
A "Nagykönyv" szerint ha szüz vagy, akkor 23 éves kor körül az első szűrésre, ha viszont nemi életet élsz akkor kb annak megkezdése után 1 évvel.
2017. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek nagyjából igaza van. Persze ha valami problémád van, akkor is el kell menned.
2017. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!