Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez veletek is volt így? Normális?

Ez veletek is volt így? Normális?

Figyelt kérdés

Tavaly januárban megjött előszöry majdnem egy évig normális volt, majd fogyókúra miatt (49 kgról 43ra fogytam) kimaradt öt hónapra. Most májusban megjött normálisan, ám azóta nem jött meg. Két hete késik, 15 napja volt barnázásom pár napig, aztán elmúlt. Most kicsit fáj a vesém, tegnap fájt a fejem (ez nálam ált. PMS)

Meg fog jönni? Normáis?



2017. júl. 3. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy megjön, lehet, hogy nem. Ezt előre a gép mögül senki sem fogja tudni. Az, hogy nem pontos még, normális.
2017. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebben a korban normális, hogy nem állt be. Nekem 13 éves koromban maradt ki fél évre, akkor én is fogytam (53-ról 49-re). Alacsony vagyok, a testtömegindexem normál tartományban volt ekkor, mégis kimaradt a menszeszem. Azért is írtam a testtömegindexet, mert 43 kilóval neked ez milyen tartomány? A 43 nekem alacsonynak tűnik még alacsony testmagassággal is... Ez pedig nagyon meg tudja bolygatni a ciklust, ami hosszútávon semmiképpen nem jó.


Na tehát: fiatal vagy, még nem kell feltétlenül beállnia. A testsúlyod pedig érdemes a normál tartományban tartani. Ha sokáig adott súlyon maradsz (kicsi ingadozassal), akkor szépen meg fog jönni és be fog állni. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. A csúszkálások a fogyás és az életkorod miatt lehetnek.

2017. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mióta menstruálsz? Az első 2-3 évben belefér az ilyen rendszertelenség, több év után viszont nem feltétlen normális. Valószìnűleg a nőgyógyász fogamzásgátlót fog javasolni a problémára.

Egyébként milyen magas vagy? A 43 kg elég kevés és pl.170 centinél már el tudom képzelni, hogy a menzesz kimaradása egy jelzés a testedtől, hogy nem bírja tovább ezt az alacsony súlyt.

2017. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ;)

Jelenleg 46,5 kg vagyok és 165 cm

2017. júl. 3. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen magas és mennyi idős vagy?
2017. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!