Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az antibiotikum okozhatja?

Az antibiotikum okozhatja?

Figyelt kérdés

17.hetes terhes vagyok, hétvégén be kellett mennem az ügyeletre, mert először sűrűn kellett mosdóba járnom, aztán 3 óra leforgása alatt már a vizeletem is véres volt.A doki azt mondta, hogy húgyúti fertőzés, a magzattal minden rendben volt, a méhszáj zárt. Kaptam antibiotikumot,szedem mellé a probiotikumot.Tegnap óta szinte folyik a székletem,hánytam is, és teljesen levert vagyok, étvágytalan.Az eredeti panaszom elmúlt, de ugye végig kell szednem.Holnap tudok menni a saját dokimhoz.Okozhatja ezeket a panaszokat az antibiotikum?Mit tudok temmi?A vizeletemben 3 keresztes lett a fehérvérsejt,a többi érték rendben van.Illetve tegnap óta még a hüvelyemben égő,viszkető érzésem is van.

A babának lehet valami baja?Annyira figyelek mindenre basszus,teljesen kivagyok most.


2017. júl. 4. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Hányást, étvágytalanságot biztosan okozhat antibiotikum, nekem még hasmenésem nem volt tőle. A hüvelyviszketésre a tippem a candida vagy más gombafertőzés, ami sajnos előfordulhat antibiotikum-kúra "mellékhatásaként" (kiirtja a bacikat, és ezért a normál állapotban is jelen lévő gombák el tudnak szaporodni).

Tipp: húgyúti fertőzésre máskor próbáld ki a D-mannózt, ez egy oligoszacharid, ártalmatlan, külföldi fórumok alapján terheseknél is, ha E-coli fertőzésed van (ami állítólag az esetek 90%-a), azt kitisztítja mellékhatás nélkül. Persze beszéld meg nyugodtan a nőgyógyászoddal is, de tudtommal ez veszélytelen a picire.

Ha ilyen rosszul vagy, én a helyedben azért nem várnék holnapig az orvossal.

2017. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem vagyok annyira rosszul, most is dolgozom még, csak ez a hasmenés így elég kellemetlen.Sajnos hetente csak 1x rendel a dokim, aminek holnap lesz a napja.

Tegnap beszéltem az asszisztensével, azt mondta szedjem végig a gyógyszert, bár akkor még nem volt hasmenés.Nem tudom, hogy erre még merjek-e bevenni valami hasfogót.A banán nem segít :(

2017. júl. 4. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!