Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez valami csomó vagy csak a...

Ez valami csomó vagy csak a gátfalam? Milyen kell hogy legyen a tapintása?

Figyelt kérdés

Eddig sosem nyúltam oda így nem tudom milyennek kell lennie. Én egy kis kidudorodó bőrdarabot érzek a gátamnál

Ez normális?


2017. júl. 12. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Kívül vagy belül? Mekkora? Milyen alakú?

Kipirosodás vagy más tünet?

Biztos tudod, mi az a gát? Nem a hüvelyfaladra gondolsz?

Mert a gáthoz azért minden nap nyúlkálunk wc-zés utáni törölközéskor.

Gátnak a hüvely és a végbél közötti szakaszt nevezik. Olyan kifejezésről én nem tudok, hogy gátfal, maximum az árvízvédelemben.

2017. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a végbél és hüvely közötti részre gondolok. Azt nem tudom hogy milyen szinűnek kellene lennie, nekem olyasmi színű mint a hüvelyem, rózsaszínes, szóval nem tudom hogy ki van-e pirosodva.

És a tapintása is hasonló, szóval hogy nem olyan bőr fedi, mint a test többi részét, nem szaruréteg, hanem egy ilyen érzékenyebb réteg mint a hüvelyt. Ez normális?

Egyébként nem fáj, nem viszket. Még úgy sosem tapogattam ott meg, és most olyan fura volt mert nem ilyennek képzeltem. Mindig azt hittem hog ott egy sima szaruréteges rész van, de helyette egy kidudorodó izomszerűség.

Nektek is ilyen?


Amúgy pár napja voltam nőgyógyásznál, bár ő csak kenetet vett, de ugye látta volna ha van itt valami elváltozás?

2017. júl. 12. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, látta volna. :) Nekem is volt ilyen, meg is lepődtem. Valójában a végbélben lévő bogyós végtermék is lehet... Ez nem lesz guszta: Próbáld meg lefele mozgatni, ha érzed a székelési ingert, akkor valószínűleg csak salakanyag (kaki)... :) 27/N
2017. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, hol van a dudor, a gát melyik részén. A hüvelybemenetnél vagy a végbélnyílásnál? A hüvelybemenet alatt normális, hogy van egy kis plusz bőrbetoldás, hogy ne repedjen könnyen a gát a szüléskor.


Amúgy a testünket nem szaru fedi, csak a körmünk van abból. A gátat bőr fedi, a hüvelyt pedig nyálkahártya béleli. Nem hinném, hogy nyálkahártya van a gátadon, inkább csak nagyon finom, vékony bőr.

2017. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!