Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ennyire rendszertelen a...

Miért ennyire rendszertelen a menzeszem?

Figyelt kérdés
11eves korom ota menstrualok most vagyok 20 eves! Eddig egyszer sem jott meg pontosan! Ha elmegyek nogyogyaszhoz megvizsgal vagy csak felir egy gyogyszert? Csak mert a vizsgalatot nem birom. Akkor inkabb el se megyek.

2017. júl. 12. 22:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szia!

En is 20 eves vagyok, ugyanezzel kuzdottem/kuzdok. Voltam orvosnal, ultrahangon, endokrinologusnal es kiderult, hogy PCOS-m van. Ha tapasztalsz mellette mast is : hizas, pattanas stb. erdemes utanajarni, hogy kideruljon, mert ez a betegseg nem jatek. Nekem pl. nem biztos, hogy lehet gyerekem. Most is rendszeresen jarok endokrinologushoz. Keress fel te is egyet, menj vervetelre es ultrahangra az a biztos, jarj utana, mert a fogamzasgatlo csak elfedne a tuneteket!

2017. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20 évesen "illik" elmenni nőgyógyászhoz. Akkor meg pláne,hogy ha a menstruációddal gondok vannak! Mindenképpen meg fog vizsgálni,ez a dolga és csak ezután javasol kezelést,további vizsgálatot. Azt javaslom,hogy ne halogasd a dolgot. Egy pár másodperces vizsgálatot ki lehet bírni az egészséged érdekében
2017. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy egyszer se jött meg pontosan? Hány napos volt az elmúlt hat ciklusod?
2017. júl. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Altalaban mindig 5nap. A hatodik nap mar csak nagyon halvany barnas folyas. Van hogy 2het mulva jon meg, van hogy 2honapot kesik. Van amikor csak 5-6napot kesik/jon meg elobb. Lehetetlen szabalyozni. Es mostansag elviselhetetlen hasgorcseim vannak..
2017. júl. 13. 08:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Látod, itt a probléma. Megkérdeztem, hány napos a ciklusod, erre te válaszolsz, hogy 5 napos. Amiről te beszélsz, az a menstruáció időtartama. A ciklus a két egymást követő menstruációk első napjai között eltelt napok száma. Tehát akkor hány napos volt az elmúlt 6 ciklusod?
2017. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
35-37 nap volt az eltelt ido 2 kozott!
2017. júl. 13. 15:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha általában mindig ennyi, akkor nem késik. Most hányadik napon vagy?
2017. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nemtudom, neha elfelejtem felirni!
2017. júl. 13. 17:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor ne felejtsd el. Pont ezért kellene írni, hogy átlagot tudj számolni.
2017. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nekem évekig rendszertelen volt,de nagyon durván. 20 évesen elmentem én is,ultrahangból kiderül,hogy mi a probléma,nekem is úgy derült ki,hogy állítólag PCOS-m van,ami nekem mellesleg a fogamzásgátló abbahagyása után lett. PCOS miatt egy évig nem volt menstruációm,majd elkezdtem szedni egy természetes étrendkiegészítőt,és most már tűpontosan minden hónapban ugyanakkor jön meg,pedig nekem sosem volt rendszeres. Igaz én magamnak köszönhetem,hogy rendbe jöttem,mert az orvos tolta volna belém továbbra is a fogamzásgátlót. Az nem megoldás,csak rosszabb lesz,viszont mindenképp menj el egy ultrahangra,hogy legalább kiderüljön miért késik,nem kell félni. Plusz kérsz egy hormonvizsgálatot.
2017. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!