Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok és hullik a...

13 éves vagyok és hullik a hajam! Vajon miért? (Többi lent)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Még nem menstruálok. Nem tudom hogy van e hozzá köze...elég sok hajam hullik. Főleg hajmosáskor. Pedig nem mosom durván a hajam. Nincs semmilyen betegségem. Akkor vajon lehet az oka?



Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 21. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz anyagu sapka pl ezek a fullcap ek beizzasztjak a fejet es kikopaszodik az ember, vagy a parnahuzat amin alszol, esetleg a dogmelegtol izzadsz sokat es "bepalik" a fejed. Vagy csak rossz sampont hasznalsz, es erzekeny ra a fejborod. Vagy csak tul dramatizaltad mert most kezdtel magaddal foglalkozni es igy csak most vetted eszre azt amit eddig nem. Nem kell felni nem leszel kopasz. Probald meg hogy sima vizzel mosol csak hajat. Napi ketszer vagy ketnaponta egyszer, tokmindegy csak legyen egy kis termeszetesseg....bar mondjuk az is lehet hogy a viz ami a csapbol jon tul van clorozva es kiszarad a fejborod mikor mosol hajat? Reggel? Este? Mert pl nallunk reggel 4 kor nyomjak be a rendszerbe a viztisztitot es inni sem lehet a vizbol, csak ilyen szuro kancsoval.
2017. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
helytelen táplálkozás? stressz?
2017. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hello.

Nem hordok sapkát. Télen is nagyon ritkán. Esténként mosol hajat 3-4naponta. A sampon L'oreal Paris os. Nem. Eddig is foglalkoztam mafammal és most 1-2 hónapja hullik. Egészségesen táplálkozunk itthon. Kb 2 hónaponta eszünk gyorskaját. Általában vacsorára kenyeret de a legtöbbször anyukám összeüt vmi egészséges főtt ételt. Mindog van itthon gyümölcs és zöldség is.

2017. júl. 22. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Akár hormon változás miatt is hullhat a hajad, lehet hogy nemsoká meg fog jönni. De egyébként tényleg hajlamosak vagyunk megijedni mikor egy-egy hajmosás után rájövünk, hogy mennyi hajunk kihullott, pedig egyébként valamilyen szinten normális. Ránézésre nekem is sok hajam kihullik, de semmivel nincs kevesebb hajam, nem kopaszodok stb. Szóval szerintem ne aggódj.

Amúgy a vasalástól, göndörítéstől, hajszárítástól is hullhat kicsit jobban (nem tudom szoktál-e ilyesmit)

2017. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A körzeti orvostól kérj laborbeutalót amiben a pajzsmirigyfunkciód és a vasad is megnézik. Mindkettő eltérése a normálistól okozhat hajhullást. Persze a hormonok is okozhatják. Nekem mosáskor nagyon sok kijön, de a napi fésülésnél kevés, mert a hajlakk szerintem visszatartja. Napi 60 szál még normálisnak számít. Átlagolj :)
2017. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!