Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7 hete nem jött meg a menstruá...

7 hete nem jött meg a menstruációm, felvetődhet komolyabb baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok. Az előző menstruációm kimaradt, a nődoki előtt pedig gondoltam megvárom a következő idejét, és ha akkor sem jön meg, elmegyek. De addig is esetleg valakinek volt már ilyen tapasztalata? Az utolsó együttlétem majdnem 1éve volt, így a terhesség veszélyétől annyira nem félek, (kellene?) Vagy egyéb komoly fertőzés lehet? Hallottam már olyat, akinek 3hónapig nem jött meg, és az orvosa normálisnak titulálta. Serdülés?(kicsit talán késő lenne)

Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 22. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem voltál stresszesebb mostanában?Nem fogytál hirtelen?

(A terhességet kizárhatod.)

2017. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Várj még pár hetet. Egy női ciklus 4 hetes, neked ez alapján csak egy menstruáció maradt ki, 1 hét múlva lehet megjön. Ilyen simán előfordulhat, hogy kimarad egy, ezzel semmi probléma nincs.
2017. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamennyit fogytam, de nem olyan feltűnően. A stressz is inkább évközben játszana közbe, most nem vagyok sok ilyen stressz helyzetben, ezért sem értem..
2017. júl. 22. 17:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor várok még nem aggódok. Köszönom!
2017. júl. 22. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakrabban progeszteronhiány és ösztrogéndominancia okoz cikluszavarokat, ami manapság szinte népbetegség, nagyon sok nő küzd vele úgy, hogy nem is tud róla. E két hormonnak egyensúlyban kell lennie, de ha túl sok az ösztrogéned és kevés a progeszteron, akkor abból jöhetnek ilyen gondok.

Ha beütöd a keresőbe, hogy ösztrogéndominancia vagy progeszteronhiány, sok cikket olvashatsz erről.

Életmódváltással vissza tudod állítani az egyensúlyt. Mindenekelőtt a vegyszereket kell kerülnöd, az adalékanyagos, tartósítószeres ételeket meg a vegyszerekkel, parabennel teletömött kozmetikumokat. Használj natúrkozmetikumokat és egyél minél több zöldséget. Fehércukor, fehérliszt mellőzése, tejtermékek és húsfogyasztás csökkentése.

2017. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szakdogakor nekem is kimaradt egy
2017. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is késik 3 hete es egyik baratnomnek is. Szerintem ez az ido is közrejátszik valamilyen szinten.
2017. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is késik 2 hete es ket masik baratnomnek is. Mi a vizsgaidoszakra fogtuk. De szerintem is van köze az időnek hozza. Nyugodj meg, de azert ha a következő sem jon meg, menj el dokihoz, o tobbet tud mondani.
2017. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítseget!! :)
2017. júl. 25. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!