Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baba lehet a dologba?

Baba lehet a dologba?

Figyelt kérdés
Az utolsó mensim júni.27.-én volt meg, akkor is az első 3 nap normálisan, a másik kettő napon pedig szinte semmi. Erre rá 2 hétre 3 napig barnáztam. Most nyilal a hasam és fájdogál.Baba lehet, vagy mi más ? Ha igen talán, már érdemes tesztet csinálni?
2017. júl. 23. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szexeltél, akkor lehetséges. Tesztelj.
2017. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem jön meg a vérzésed, akkor csinálj tesztet.

Egyébként nem feltétlenül csak terhesség okozhat ilyen tüneteket. Más jellegű vérzés, rövidebb vérzés, pecsételő vérzés lehet hormonális októl is, de vérezgetés, nyilalló érzés az alhasban legalább annyira lehet egy gyulladástól is. Az is lehet, hogy meg fog jönni a vérzésed.

Szóval számos oka lehet mindennek. De természetesen baba is lehet a dologban.:)

2017. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hA TERHESSÉG lehet, akkor biztosra kimutatná már?
2017. júl. 23. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy kimutatná.

Ugyanis honnan tudjuk, hogy hány naposak a ciklusaid, rendszeres-e egyáltalán, hogy mikor esedékes a következő vérzésed, hányszor volt védekezés nélküli együttlét...

A sikeres aktust követő 2 hét múlva már elég biztos eredményt mutat a teszt. De honnan tudjuk, hogy próbálkoztok-e babával, vagy egyszeri esetről van szó? Ha próbálkoztok, akkor meg honnan tudjuk a többit?

Nyilván valamikor középidőben történik az ovuláció, ott kb. 1-2 nap, mire megtörténik a megtermékenyítés, utána kb. 10 nap, mire megtörténik a begyázódás, akkor kezd el termelődni a HCG nevű hormon, amit kimutat a teszt. De nagyon korai terhességnél még annyira minimális ez a hormon, hogy nem feltétlenül mutatja ki, vagy csak egy nagyon érzékeny teszt, vagy koncentrált vizeletből.

Ezért mondják, hogy ha már késik a vérzés, akkor reggeli első vizeletből kell tesztelni és az már elég biztos eredményt mutat.

2017. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az utóbbi pár hónapban, minden második hónapban nem volt peteérésem, de most 2 hónapon át rendese jőtt meg hónap végén, de a barnázás a mensim után 2 nappal volt 3 napig.(júli.3-5) Az együttlétünk a férjemmel elég rendszeresek(heti 3-4, védekezés nélküli)
2017. júl. 23. 18:02
 6/8 A kérdező kommentje:
*2 héttel később barnáztam
2017. júl. 23. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Valami átlagot akkor is tudsz, nem? Hogy milyen időközönként jelentkezik a havi vérzésed, nem? Amúgy jársz ezzel a problémáddal orvoshoz? Ő mit mond? Van rá valami megoldás?

Nézd, ha június 27-én volt az utolsó menzeszed első napja, akkor most a 26. napnál tartasz, tehát szerintem még a teszteléssel simán várj 2-3, de akár 4 napot is, hogy ha terhes vagy, akkor talán kimutathassa.

2017. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, voltam már vele dokinál, nem írt ki semmit rá, azt mondta ez előfordul.A mensim mindig időbe jött álltalában ugyan azon a napon.De akkor várok egy pár napot és akkor tesztelek.
2017. júl. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!