Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A norcolut lerövidíti a...

A norcolut lerövidíti a ciklusomat?

Figyelt kérdés
Napi 2x1-et kell szedni, ez 10 nap. De most teljesen meg fog változni?

2017. júl. 23. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

a norcolut lényegében progeszteron.

ha elfogyott, utána néhány napon belül fog jelentkezni a vérzés. ez nekem stabilan 3 nap, pl.

tehát nem rövidíti le feltétlenül, ha megfelelő időben kezded el szedni.

de tök mindegy, mert általában pont azért írják fel, hogy meghozzák vele a vérzést.

2017. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a barnázás akkor már nem jelentkezik?
2017. júl. 24. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:

elvileg nem. a barnázás azért van, mert kevés a progeszteron és nincs ami a helyén tartsa a ciklus végéig a nyálkahártyát. mivel kívülről viszel be progeszteront (vagy valami egészen hasonlót), ezért a nyh nem kezd idő előtt leválni, vérezgetni.

amikor a gyógyszert abbahagyod, megkapja az agyad a jelzést, hogy megdöglött a sárgatest, azaz nincs terhesség, ollé, lehet vérezni!

2017. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, megnyugodtam, hogy akkor nem kell mindig szednem ezt. Most az egyszer fordult elő barnázás :( remélem soha többet nem fog! Egyébként egy idő után termeli a szervezet majd magának a progeszteront?
2017. júl. 24. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:

A progeszteront a sárgatest termeli, sárgatest pedig ovuláció után marad vissza (vagy keletkezik, ha így jobban tetszik) a megrepedt tüsző helyén.

Szóval tk ha jól működik a rendszer, van peteérés, és jó minőségű peteérés van, akkor nincs barnázás.

vannak viszont, akiknek rendszeresen kevés progeszteront termel a sárgatest... sokan megbarátkoznak a vérzést megelőző időszakban jelentkező barnázással... hiszen kb csak akkor van jelentőssége a dolognak, ha az ember babát szeretne.

2017. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az volt a baj, hogy nekem volt ovulációm mindig. Ebben a hónapban is és mégis elkezdtem rögtön utána barnázás.
2017. júl. 24. 16:15
 7/7 A kérdező kommentje:
*barnázni
2017. júl. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!