Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11 napos menstruációm van. Az...

11 napos menstruációm van. Az elöző hónap is zavaros volt. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

11 napja menstruációm van. Ebből a 11 napból van, amikor a tampon is felesleges.Viszont van, amikor rendesen meg van és hányinger/görcsölés is van. Tehát egyszer enyhe, egyszer erős. A múlt hónapban normális volt, viszont előtte és utána is majdnem egy hétig barnáztam. Ezelőtt szedtem fogamzásgátlót, de abbahagytam a nyugtató szedése miatt. Helyette óvszerrel védekezünk. Eddig mindig 3-4 napos intenzív vérzésem volt és kész. Most viszont barnázás meg 11 nap mentsruáció.

Kezd olyan lenni, mintha egész hónapba meglenne.. Nagyon zavaró.

Mikor már elmúlt a verzés utána volt egy aktusom a párommal. Az aktust követően ismét megindult a verzés 2-3 napig. Nem volt durva es szaraz sem voltam. Elszeretnék menni nőgyógyászhoz termeszetesen, de ilyenkor el lehet? Félek, hogy belém nyúl aztán elered belőlem a vér.. Olyan kellemetlen ez a helyzet. Vagy ilyenkor nem vizsgál meg csupán gyógyszert ír?

A gyógyszerrel kapcsolatban pedig, mint írtam fogamzásgátlót szedtem, de váltottunk gumióvszerre nyugtató szedése miatt. Ilyenkor fogamzásgátlót ír fel,hogy jó legyen a menszeszem vagy mást?

Utoljára októberben voltam nőgyógyásznál.

18/L.


2017. júl. 23. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

aktus után jelentkező vérzés akár polip jelenlétét is jelentheti. de lehet, h csak egy egyszerű hormonzavar.

előző hónapban hasonlóan voltam.

szóltam az asszisztensnek, hogy vérzek (kb folyamatosan), így nem kellett azonnal vetkőzni, hanem először beszéltem csak a dokival. Aztán bizony vérzés mellett is megvizsgált. manuális és uh is volt.

csak kezdetben éreztem magam kellemetlenül, de a doki nagyon természetesen kezelte a helyzetet. így végül még csak zavarban sem voltam :)

2017. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez idő alatt számomra megterhelő fizikai munkát végeztem. 20-30 kiló körül emelgettem naponta többször is. (A menstruációm alatt is.) Közre játszhatott?
2017. júl. 26. 15:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy hét után most ismét barnázás..
2017. aug. 1. 12:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg úgy érzem, mintha fel is lennék fázva..
2017. aug. 2. 18:09
 5/6 anonim válasza:
Szia! Lehet nehezen valik a mehnyalkahartyad es ezert van a verzes. Nekem is ez van most. Kicsit hormonzavaros lettem szüles utan. Ajanlom hogy minel hamarabb menj dokihoz hogy el tudja kezdeni a legmegfelelöbb kezelest. En gyogyszert kaptam ra.Es ne felj ha megvizsgal ha verzel verzel kesz. Hamar megy nyugi ☺ !
2017. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Méhnyálkahártya próbléma lett.
2017. szept. 25. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!