Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bajom ennyi gyogyszertol...

Lehet bajom ennyi gyogyszertol egy ido utan?

Figyelt kérdés

Menstruacio alatt ( kb egy het +- 1 nap) muszaj megennem egy tonna fajdalom csillapito gyogyszert, mert maskulonben az ido alatt annyira lennek csak kepes, hogy fekudjek az agyba es sirjak a fajdalomtol.

Receptes fajdalomcsillapitokat szedek, regebben Flectort, mostanaban Cataflamot. Altalaban az elso piros betus nap elott egy hettel mar elkezd neha neha gorcsolni a hasam, alatta pedig egyszeruen halal. Ez alatt a ket het alatt elfogy 2 level gyogyszer siman. Az ilyen melegvizespalackos, masszirozos hazipraktikak soha nem hasznaltak nekem, ez nem az a fajta fajdalom , ami ezekmiatt elmulna. Ilyenkor tulelek szoszerint. Elofurdul , hogy neha a bogyok se hatnak, olyankor a legrosszabb. 2x vitt mar be mento, mert 8-9 orakon keresztul uvoltottem a fajdalomtol. Voltam mar nogyogyasznal emiatt, atvizsgalt alaposan, semmi bajom nincs, egyszeruen ezt a lapot kaptam...

Rettentoen felek, hogy kesobb lesz ennek valami kovetkezmenye. Szerintetek? Tapasztalat esetleg valakinek, vagy egyeb tanacs?



2017. júl. 25. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem normális állapot, én elmennék másik nőgyógyászhoz. Nekem általában csak első napon görcsölt a hasam, utána már nem. Cataflam hosszú távú szedése gyomorpanaszokat okozhat, nem jó ennyi fájdalomcsillapítót szedni, mert még gyomorfekélyed is lehet.
2017. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el újra nőgyógyászhoz endometriózis gyanújával.
2017. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jezusom... ez is allhat a hatterben? teljesen megvoltam rola gyozodve, hogy szimplan ennyire faj nekem. De keresni fogok masik nogyogyaszt es kivizsgaltatom magam. Most rettentoen megijedtem a tunetek miatt, ugyanis a veres vizeleten es szekleten kivul szinte minden megvan nalam... nagyon koszonom a valaszokat!
2017. júl. 25. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Fájdalomcsillapításra pedig keress inkább természetes szereket, teákat, gyógynövényes cuccokat, mert ezek nem járnak kellemetlen mellékhatásokkal és az immunrendszeredet sem bántják. Nekem pl a Flector teljesen tönkretette.

Sokat segít még a testmozgás is, vagy egy kis torna. Tudom, hogy legszivesebben csak feküdnél olyankor egész nap, de menj el biciklizni egyet, nekem az mindig segít.

Fontos az étkezés is, hiába mondják, hogy milyen jó csokit enni olyankor meg stb, jobban jársz ha sok zöldséget és kevesebb szénhidrátot eszel legalább pár nappal előtte.

2017. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. De sajnos ezek rajtam nem segitenek, probaltam mar 1000 fele dolgot, nem hiaba vetemedtem ra a venykoteles bogyokra. Abban a pillanatban csak az jar a fejemben, hogy legyen mar vege mert egyszeruen szetszakad a hasam. Es nem azzal van a baj, hogy legszivesebben fekudnek, meg alig birok felkelni. Amig el nem mulik a fajdalom, megse birok moccani, szoritom az oklom a hasamhoz es rangatozok , mint valami hisztis kisgyerek. Tudom hogy nevetsegesen hangzik de sajnos ez van.
2017. júl. 25. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a doki mit fog ajánlani.. De ami nekem segitett az az életmódváltás volt. Elkezdtem tornázni, és az étrendem is megváltoztattam. Sokkal kevesebb kenyeret, péksütit eszem, inkább zabpelyhet kajálok, a cukros dolgokat szinte teljesen kizártam, szóval se csoki se cukros üditö..csak ünnepnapokon :D (havi 1x-2x). Nekem ezek segitettek, ráadásul jobban is nézek ki azóta.
2017. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!