Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló: Igen, vagy nem?

Fogamzásgátló: Igen, vagy nem?

Figyelt kérdés

Kortól és okoktól függetlenül, ki mit gondol? Nem káros annyira az egészségre, vagy teljesen tönkre teszi az embert?

Kérem aki ír, érvekkel és korral írjon, nagyon érdekel minden vélemény.


2017. júl. 25. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak pozitív és negatív tulajdonságai is, pozitív hogy minimálisra csökkenti a méhtesti daganatok kialakulásának kockázatát, az idősebb korban kialakuló csontritkulást


negatív: ha nem megfelelően végzik el a vérvizsgálatot(mint nálam) és nem derül ki hogy véralvadási problémái vannak az embernek, akkor bele is halhat a kialakult agyvérzésbe, embóliába, vagy trombózist kaphat


ha valaki elhanyagolja a gyógyszerszedés mellett a teljes vérkép ellenőrzést, annak is komoly következményei lehetnek. Barátnőm máját három hónap alatt tette tönkre.

2017. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először több, mint 4 évig szedtem. Utána abbahagytam, babával próbálkoztunk, ami 7 hónap alatt össze is jött.

Szülést követően szedtem másfél évig, viszont minden bajom volt tőle. Állandó hüvelyszárazság, visszatérő hüvelyi fertőzés, irritáció. Ahogy abbahagytam, azonnal elmúlt minden tünetem. De nyilván erre hatással volt az is, hogy a terhesség és szülés miatt különböző hormonváltozások játszódnak le egy nőben.

Egyébként ha valaki teljesen egészséges, nincs szervi, illetve hormonális problémája és orvosi kivizsgálást követően írják fel neki, és semmi gondja nincs a szedés alatt sem, akkor nem okoz problémát. Az megint más kérdés, hogy abbahagyás után mikor tudnak a szervezet természetes folyamatai újból beindulni, amit ugye a fog. gátló "kikapcsol", de mondom, akivel minden rendben van, annál nem okoz gondot.

Úgyhogy tönkre nem tesz senkit. De akinél amúgy is vannak gondok, azoknál előfordul, hogy nem jól reagál rá a szervezet.

Szerencsére a mai fog. gátlók már sokkal modernebbek, így nagyon minimális hormont tartalmaznak, így nagyon hamar, akár egyetlen nap alatt is képesek kiürülni a szervezetből.

29N

2017. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Januárban petefészek cisztával műtöttek. Kb egy hónapja kiderült, hogy újra cisztáim vannak, hormonprobléma. Szóval nekem szednem kell, bár amúgy is ezt választottam volna védekezésnek. De így persze, kötelezően kell szednem, ha szeretnék majd babát. És bizony ez minden vágyam.


L/19

2017. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szedtem több, mint fél évig.


Lbidóm nullára vitte, folyton száraz voltam, aztán miután abbahagytam - ezek miatt -, menstruációm elköltözött majdnem fél évre, az endokrinológus által felírt gyógyszer tett helyre.


Jó lenne elhagyni a gumit, de én még egyszer nem vagyok hajlandó fogibogyót szedni. Persze, sokaknak semmi baja nincs tőle, szívás, hogy nekem pont lett :(


28n

2017. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én valamikor tavaly abbahagytam.Úgy voltam vele,hogy minek költsek rá úgysem lesz már szexuális életem.Kb 3hónapig bírtam aztán rájöttem,hogy tabi nélkül több betétet használok meg sokkal egyszerűbb volt amíg tudtam,hogy mikor fog megjönni.Elmondtam az orvosomnak is.Mellékesen megemlítette a trombózis kockázatát,de egyetértett,hogy így kényelmesebb.
2017. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedtem egy évig, az elviselhetetlen menstruációs görcseim miatt írta fel az orvos (amúgy még szűz vagyok). Múlt hónapban hagytam abba, ennek az egyik oka az volt, hogy annyival nem lett kevésbé fájdalmas a menstruáció, hogy megérje csak ezért szedni. A másik az, hogy már alapból elég érzékeny vagyok, de erre a fogamzásgátló még rátett egy lapáttal. Nehezen viseltem, hogy bárhol, bármilyen szituációban el tudtam volna sírni magam, pl volt, hogy tévét néztem és ment az a kullancs-bolhairtó reklám, ahol egy kiskutya fut a fűben és egy kisgyerek énekel, én meg elsírtam magam, mert "olyan aranyos" :D
2017. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: 20/L
2017. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!