Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel teszek jót visszatérő...

Mivel teszek jót visszatérő hüvelyfertőzés esetén?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen használok intim mosakodógélt és irrigalok vagy ha semmit nem használok? Mert elég régóta küzdök ezzel, az orvos bakteriális fertőzést állapított meg. Többnyire nem használok ilyeneket csak alkalmanként. Most nyáron strandolás után használok irrigalót. Mindenhol mást olvasok sajnos és már nem tudom mi mivel teszek jót. Kinek mi vált be?
2017. júl. 26. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit használtál bakteriális fertőzésre?
2017. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az irrigálók és az intim mosakodók gyengítik a természetes savköpenyt, azaz elkapsz mindent, amit lehet.


Strand után a legrosszabb, amit tehetsz, hogy használod.


Fertőzés után, alkalmazva az orvos által felírtakat, majd utána egy hét gynophilus-kúra. Ez után strand után és menstruáció után, vagy antibiotikum szedése után is 1-1 gynophilus, megelőzésképpen. Egyébként pedig tiszta vizes mosakodás, és nem kell felöntened semmit a hüvelyedbe. Öntisztuló szerv.

2017. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezeket használtam eddig egy év alatt :- gyógyszertári kevert kúp (sajnos nem tudom nevét) Fluomizin kúp, vagilact-q kúp, vitagyn c krém
2017. júl. 26. 14:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem mondanám hogy bármelyik is jó volt ezek közül, talán a vitagyn c krém. Irrigalót azért vette mert az orvosom azt mondta, hogy kúpos kezelés után ezzel "mossam ki magam "
2017. júl. 26. 14:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Az irrigálást amennyire lehet kerüld el, főleg az intim mosakodókat. Inkább ph visszaállító tejsavas kúpokkal próbálkozz, mert az nem mos ki onnan mindent mint az irrigálás. Még a sima vizes kimosást sem ajánlom, mert ez a klóros vegyszeres csapvíz ami hazánkban van inkább árt mint használ.

Én is sokáig tejsavas irrigálóval próbálkoztam, azon kívül, hogy kiszáryította a hüvelyemet és kimosott mindent nem sok mindent értem el vele. Nekem a Protexin Gynophilus segített, vény nélkül kapható drogériákban.

2017. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és még egy nagy probléma az irrigálással, hogy nem csak kifelé, de felfelé is mossa a baktériumokat és nagyon könnyen feljuthatnak a méhbe is akár felszálló fertőzést okozva.
2017. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Gynophilus nekem is megoldotta a problémát.
2017. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy fontos az immunrendszer támogatása is, sokkal könnyebben regenerálódik úgy a szervezeted és a fertőzéseket is könnyebben legyőzi. Szedj multivitamint, főleg C vitamint és próbálj meg egészségesebben enni, hati párszor mozogni egy kicsit.
2017. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A Gynophilust kipróbálom.
2017. júl. 27. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Az irrigáló nekem se használt.


A többi hozzászóláson kívül, ami tanácsom van: pamut bugyi, nem tanga. Napi 1 zuhanyzás, nagy melegben esetleg 2.

2017. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!