Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne felkeresnem...

Érdemes lenne felkeresnem másik endokrinológust?

Figyelt kérdés
25 leszek idén, durván pattanásos vagyok. Az arcom, a nyakam, a hátam, a mellkasom, a fejbőröm. Az arcomon hatalmas nagyok, fájdalmasak vannak. Az arcomból és a fejbőrömből ömlik a zsír, szó szerint. A menstruációm kiszámíthatatlan. Sok bőrgyógyásznál megfordultam már, semmi nem használt. Nőgyógyász elküldött hormonvizsgálatra, amiért úgy kellett könyörögni, azt mondta, magas a tesztoszteronom. Elmentem endokrinológushoz, aki rám nézett és azt mondta minek jöttem én ide, nincs nekem semmi bajom. Megnézte a véreredményemet, azt mondta, nem hogy magas a tesztoszteronom, hanem alacsony. Itt lett elegem. Mit volt mit tenni, fogamzásgátlót kezdtem szedni, amitől letisztultak a pattanások, időszakosan jött ki pár db viszont folyamatos nőgyógyászati bajaim lettek tőle, oda hordtam a fizetésemet a nődokihoz. Abba hagytam a gyógyszert, jönnek vissza a pattanások, megint csak nem lehet kiszámolni mikor jön meg a vérzésem. Cukorterhelésen is voltam, tökéletes lett az eredményem. Mit tehetnék még? Ennek valami oka akkor is van.

2017. aug. 2. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el mindenképpen, ha engedi a pénztárcád akkor magánhoz menj. Én a menstruációmmal voltam úgy, hogy egyszer csak nem jött meg. Elmentem nőgyógyászhoz, endokrinológushoz kb. úgy állították be mintha nem lenne semmi gond azzal hogy nem menstruálok rendesen lassan egy éve..... Elmentem magánba, nem szakadtam bele anyagilag és ki lettem vizsgálva, és azóta vissza is jött a menstruációm.

Egy próbát megér nálad is, kérj időpontot és a meglévő leleteidet vidd el a hormonvizsgálatról és a cukorterhelésről.

2017. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindegyik maszek volt. :/
2017. aug. 2. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az szép, ugyanaz a bajom,mint neked és kb egy idősek vagyunk. Én ma megyek először dokihoz ezzel, egy kicsit most félek,nem szeretném,ha ugyanezt mondanák nekem is .

Nagyon pattanásos az arcom,nyakam,combom. Vagyis inkább már kiütésszerű ,rengeteg kicsi van rajtam. Szőrösödöm rendesen.. menstruációm hol elmarad hol 20-21. napon jön.

2017. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondolom te is csak fogamzásgátlót kapsz. Nekem sincs mit tenni, mint elkezdeni újra, most másikat fog felírni az orvos.
2017. aug. 28. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:

20 nap múlva mennem kell hormon vizsgálatra,pajzsmirigy,tesztoszteron stb plusz inzulinra . közben beiktatni egy nőgyógyászati uh-t.

Viszont mikor megkérdeztem a dokit,hogy mi van akkor ha nem nőgyógyászati a bajom csak hallgatott,meghogy majd ajánl egy jó bőrdokit. Holott mondtam hogy már voltam ott is és semmit nem ért,plusz nekem a testemen is van sok pattanás szóval nem hiszem hogy az a megoldás hogy lemarjuk az arcomról ,de közben ugyanúgy vergődjön a szervezetem,mert valami baja van.

Úgyhogy ez még egy hosszú procedúra lesz.

2017. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!