Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet valakinek ennyire...

Hogy lehet valakinek ennyire sok, bő vérzése?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagy gondjaim vannak a menstruációmmal. Itt nem az a tipikus tini probléma, hogy ok nélkül nyávogok, mert "Jaj megjött!" .Már 2 évvel ezelőtt megjött és azóta szenvedek vele, most már elegem van. Az egyik, hogy már 2 éve folyamatosan csúszkál, hol előbbre, hol későbbre, nem tudom kiszámolni. Már nyaralásra is esett, mert előtte való 2 hónapban ugyanúgy jött meg, de pont a nyaralás hónapjában csúszott, nem is keveset. A másik, a sokkal nagyobb probléma, hogy olyan bő a vérzésem, hogy olyankor nem tudok rendes életet élni. Ha nem cserélem iskolában minden tanítási óra után, azonnal átüt, de annyira, mintha nem is raktam volna be betétet. Otthon is óránként kell cserélni, különben mindent összevérzek. Nem tudok ilyenkor semmit sem csinálni, még egy filmet se tudok úgy végig nézni, hogy közben minimum 1-szer ne kellejen WC-re menni. Otthon ez nem nagy gond, kivéve mikor vendégek vannak. Nem tudok velük leülni beszélgetni, mert folyamatosan "jaj elnézést, ki kell mennem a mosdóba" . Ha megvan nem tudom elhívni magamhoz a barátnőimet, mert nem tudnánk semmit csinálni úgy, hogy nekem ne üssön át. Az a másik, hogy ha engem meghív magához ilyenkor valaki, akkor ilyen-olyan okokkal le kell mondanom, mert csak szenvednék és valószínűleg baleset is lenne. Még egy rendes kutyasétáltatást se tudok ilyenkor végig csinálni, különben full véres nadrággal mászkálnék az utcán. Egy menstruáció alkalmával akár 50 betétet is elhasználok, ha iskolában vagyok olyankor akkor többet is. Éjszaka elkerülhetetlen, hogy minden véres legyen. Semmilyen programot nem tudok ilyenkor szervezni. Se egy csajos nap, se egy séta a városban, se egy kis biciklizés. Nálam ilyenkor teljesen megáll az élet. Arról ne is beszéljünk, hogy 7-8 napig tart, plusz 2-3 ilyen barna utóakármi. Ebből kb 3-4 nap az ilyen nagyon erős és az 5. nap után mondom, hogy már elviselhető, és kitudok mozdulni az utcára. Egész hónapban tiszta stresszes vagyok, hogy megint mikor fog megjönni. Ja és borzasztóan görcsöl ilyenkor a hasam, sőt még a hátam is fáj ilyenkor. Értem én, hogy hormonok, meg genetika meg ilyenek, de én ezt nem bírom, komolyan elmegy az életkedvem ilyenkor, és legszívesebben csak egész nap az ágyban bömbölnék, hogy ilyen szerencsétlen vagyok. Ha arra gondolok, hogy úgy kell iskolába mennem, hogy megvan, azonnal elfog a pánik és síró görcsöt kapok. Ilyenkor összeveszek mindenkivel, én így nem tudom élni az életem :( . Anyának mondtam, azt mondta ha 18 leszek, akkor íratunk majd fel fogamzásgátló, ami rendezni fogja, de én 3 évig még nem bírom, plusz azt sem szedhetem az örökké valóságig, ha gyereket is akarok. Meg én félek ilyen erős hormonkészítményt szedni :( .

2017. aug. 7. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el nőgyógyászhoz. Ilyen fiatalon nem normális az erős vérzés, szervi oka is lehet. Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg jobb, ha előbb kiderül, hogy van valami gond, mint utóbb és akkor már nehezebb segíteni rajta. A fogamzásgátló tényleg csökkenti a görcsöket meg a vérzés mennyiségét is, de ezt mindenképp egy nőgyógyásszal beszéld meg. Van gyereknőgyógyászat is. Jobbulást, egy sorstársad.
2017. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul és rossz méretű betétet használsz, vagy valami gond van veled. Menj el dokihoz, nézzen meg. Addig pedig használj tampont.
2017. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne a fogamzásgátló legyen a megoldás. Keressetek egy jó endokrinológust és nőgyógyászt.

Szervi okai lehetnek mióma (bár ehhez fiatal vagy, de sosem lehet tudni) vagy endometrózis. Hormonálisan lehet túlzott ösztrogéntermelés (túl vastag méhfalat eredményez, ami jobban vérzik) vagy akár pajzsmirigy probléma is,

Nekem sosem volt horror vérzésem, de kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van és mióta arra szedem a gyógyszert, sokkal enyhébb, rövidebb. Sajnos ezt életem végéig szednem kell, de legalább nem fogamzásgátló és nincs semmi mellékhatása.

Anyukádnak pedig mond meg, hogy ez komoly dolog, menjen el veled orvoshoz, mert úgy érzed baj van.

2017. aug. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Anya szerencsére nagyon segítőkész, megértő. Már egyszer ő is javasolta, a kivizsgálást, mert ez szerinte sem normális, de akkor elutasítottam. Most viszont elkezdtem versenyszerűen sportolni, ahol a versenyek alkalmával egy nap max. 3-szor tudnék elmenni mosdóba és a hófehér nadrág kötelező, szóval azt úgy lehetetlen lenne végigcsinálni.

Így már inkább rászánom magam :/ .

Egyébként anyának pajzsmirigy túlműködése van, keresztanyukámnak alulműködése.

Ezek örökölhetőek?

Plusz ezt egy háziorvos is meg tudja állapítani? Vérvétel mindenképp muszáj? (Ha tűt látok az ájulás szélére kerülök) Meg a nőgyógyásztól is félek, de inkább leküzdöm a félelmem, mint, hogy ezzel szenvedjek és utána kiderüljön, hogy már régóta van valami problémám, csak nem vizsgáltattam meg magam.

2017. aug. 8. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!