Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami bajom van?

Lehet valami bajom van?

Figyelt kérdés
19 lany vagyok. Soha sem volt rendszeres a menstruaciom. Mindig hamarabb jon meg kb 1 hettel vagy 3-4 nappal. A problemat az okozza hogy a menstruacio elotti tunetek mint pl a mellduzzanat, mellfajdalom, allando ehseg, gorcsoles az a menstruacio utan kb 1 hettel kar jelentkeznek es hetekig tartanak amig meg nem jon a verzesem. Nagyon zavaro ez szamomra. 1 hetig nyugi van es utama jonnek megint ezek a tunetek. Ez jelezhet valami betegseget? Vagy normalis?
2017. aug. 7. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Felmerülhet endometriózis gyanúja.
2017. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet bajod.

Tehát ideje elmenni nőgyógyászhoz és kivizsgáltatni az okát.

2017. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, h van valami bajod az elhúzódó pms tünetek utalhatnak betegségre, de neked nem előbb jön meg pár napoal, hanem egyszerüen rövidebb a ciklusod, mondjuk 24 napos és nem 28, ami viszont teljesen normális általában.
2017. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 24 napos ciklus nem normális. Mindenféleképp vizsgáltasd ki magad, jobb esetben csak valami hormoneltérés, de lehet akár endometrózis is. Lehet endokrinológushoz kéne menned, nem is nődokihoz. A legjobb az lenne, ha olyat találnál, aki mindkettőt csinálja.
2017. aug. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A 24 napos ciklus nem normális. "

Dehogynem az! Nem mindenkinek 28 napos és attól, mert nem 28 napos, hanem rövidebb, attól még normális.

Nekem világ életemben (közel 20 éve menstruálok), 24-25 ciklusaim vannak. Teljesen egészséges vagyok, szültem is.

A többi tünete miatt, illetve ha ennyire rendszertelen (nem rövidebb átlagosan, hanem össze-vissza jön meg), amiatt kell felkeresni orvost.

2017. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz. A PMS-t is egész jól lehet kezelni. Az semmiképp sem oké, hogy a menstrucáió ennyire kihasson az életedre.
2017. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!