Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy tapasztalatok?

Pajzsmirigy tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek hogyan derült ki, mik voltak a tünetei pajzsmirigy alul- illetve túlműködés kapcsán!



Kivizsgálásom folyamatban van, azonban nem akarnak további vizsgálatokra küldeni, a jó tsh értékemre hivatkozva.



Tüneteim a hajhullás, néha jelentkező szapora pulzusszám, hasmenés, néha étvágytalanság, hányinger illetve rossz közérzet, fáradékonyság. Valamint néha nehezen tudok elaludni.



előre is köszönöm a válaszolat!


2017. aug. 8. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem apukámnak és a mamámnak vették ki mindkét pajzsmirigyét.

Nekik ezek voltak a tüneteik: fáradékonyság, izzadás, hirtelen nagyon gyors szívverés és a vérképük sem volt jó.

Azt hiszem ennyi.

Bár nekik azért kellett őket minsenképp kivenni mert apukámnak a légcsövét nyomta mert öklömnyi nagyságú volt, mamámnak kifele nőtt és tele volt göbökkel. Azóta gyógyszert szednek életük végéig.

2017. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztaltom, hogy nincs közös megegyezés jó TSH értéket illetően.

Nekem első méréskor 4,7-ben határozták meg a max. értéket (ekkor volt 4,56), és azt mondták, hogy ez teljesen jó, mert határértéken belül vagyok, persze így teherbe nem eshetek nagyon, de azért ez teljesen egészséges. ?!?!?!?

De beszélgettem más pajzsmirigyesekkel is, és vérvételeken van, hogy 4,5-ben határozzák meg a maximumot, de már hallottam max. 3-as értékről is.

Amúgy fizikai tünetem valóban nem volt, leszámítva egy puklit a nyakamon, ami miatt már kivették a fél pajzsmirigyem, hamarosan meg kiveszik a másik felét is.

Mióta kivették a felét, azóta érzem úgy néha, hogy nagyobbakat dobban a szívem.

2017. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a TSH-val kapcsolatban én is ezt hallottam, csak elkeserítő hogy ennyire nem foglalkoznak az emberrel, hazaküldik, mondván hogy semmi baja ha a TSH érték jó. Azt mondták pihenjek, mert ki vagyok merülve, pedig nem vagyok érdekes... Tüneteknek biztosan oka van , mert nem beszélem be magamnak, érzem, hogy valami nem okés. Remélem minél hamarabb a végére járhatok ennek az egésznek.
2017. aug. 8. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még annyit írnék a vérképpel kapcsolatban hogy apukámnak 0,000 valamennyi volt. Szóval neki tényleg nagyon durván rossz volt az eredménye. Bár neki néztek T3-at és T4-et is mellé. Ugyanígy a mamámnak is.

Találni kell egy jó orvost de az meg nem egyszerű.

Nekem is nézetnem kell mert örökletes.

Határon belül vagyok, de az alján :(

2017. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!