Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jó méhnyakrák szűrés de...

Jó méhnyakrák szűrés de alacsony kockázatú HPV. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Nem rég jártam nőgyógyásznál, hogy biztos ami biztos alapon még egy méhnyakrák szűrést és HPV tesztet is kérjek mivel nem élek szexuális élete több éve már és nem is tervezem a jövőben sem, így gondoltam ha minden eredmény jó, akkor pár évig megkímélem magam a szűréstől. Na most a rákszűrésem jó lett, mint 3 éve, P1, a lapon ezen kívül a Döberelin flóra volt kipipálva, semmi más. A HPV tesztem azonban alacsony kockázatú HPV virust talált. Sajnos épp utcán voltam, amikor telefonon értesített a nőgyógyászom szóval nem igen tudtam szájbarágósan kikérdezni, ahogy azt szoktam. (Igen, hipochonder vagyok) Kell aggódnom az alacsony kockázatú HPV-vel? Miben nyilvánul ez meg? Netem csak azt olvastam, hogy a genitális szemölcsért felelős, de gondolom nekem az nincs, mert nem említett ilyesmit a nődoki.

2017. aug. 8. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, kiderült azóta milyen genotípust tipizáltak, mit mondott a nődoki? Hasonló cipőben járok, ezért is kérdezem, köszi a válaszod.
2018. márc. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem azóta a dokimmal, amikor telefonon értesített és megkérdeztem mi a teendő, azt mondta, semmi. Találkozzunk jövőre a szűrésen, de igazából ezzel nem lehet mit kezdeni, maximum immunerősítőt írhat fel. Én azért nézettem meg hogy tudjam, érdemes-e minden évben elmenni szűrésre, mert ha nem lett volna semmilyen HPV-m, pár évre kihagytam volna.
2018. márc. 4. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2018. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!