Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit használjak rá?

Mit használjak rá?

Figyelt kérdés

Kb. Fél hónapja vettem észre, hogy a menstruációm után megváltozott a folyásom szaga. Volt már velem ilyen, viszont a következő menstruációm után el is múlt. Viszont most ez nem történt meg, tegnap fejeződött be a menstruációm, de semmi változás.

Kb 3 hete használok x-epil intim mosakodó gélt, mivel nagyon zavart az állapot, de meg akartam várni a következő menstruációm, hátha megint elmúlik. De most már viszket is kicsit, és észrevettem, hogy van két, kisebb lapos, piros folt a hüvelyem mellett kb két ujjnyira.

Nőgyógyászhoz nincsen lehetőségem már elmenni, plusz nyaralni megyünk nemsokára.

Milyen krémet vagy kúpot használhatnék erre? Szinte az összes ilyen kérdést elolvastam már, de nem kaptam megfelelő választ.

Gondoltam a betadine hüvelykúpra, vagy a canesten combira is, de nem vagyok benne biztos, hogy elég mélyre fel tudnám helyezi a kúpokat, mivel szűz vagyok még.(Találtam itthon canesten krémet, de sajnos már egy éve lejárt, merjen használni?)

17/L


2017. aug. 15. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz elmenni orvoshoz akkor szerintem használj betadine kúpot. Az nekem mindig segített!

Ameddig tudod addig nyomd fel.

A krém helyett inkább vegyél újat ha viszketsz.

2017. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az intim mosakodókat messziről kerüld el. Semmi szükség rájuk és a helyzeten is csak rontanak. Csak tüneti kezelésnek jó. Vegyél valamilyen hüvelyflóra visszaállító kúpot. Én a Gynophilust ajánlom, vény nélkül kapható, Rossmannban meg ha jól tudom néhány gyógyszertárban is.

Ha ez nem segít, akkor viszont mindenképp orvos. Addig ne kenegesd semmivel, mert lehet, hogy nincs is fertőzésed, csak felborult a flórád. A Canestennel meg Betadine kúppal pedig csak még jobban gyilkolod a tejsav baktériumokat, amivel pont az ellentétes hatást éred el.

2017. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A piros folt amugy lehet gomba.. Arra jo a canesten de ne a lejartat hanem vegyél normálisat. Amúgy utana vagilact q vagy valami ph helyreallito amit mas is irt. A laktofeel pl. az applikatoros. Azt nem kell ugy felnyomkodni, olyan mint egy kis mini tubusos fogkrém van csore azon kell feljuttatni, de keress ra neten.
2017. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!