Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak méhnyakrákra utaló...

Vannak méhnyakrákra utaló tüneteim, de oltva vagyok ellene. Mennyi az esélye hogy rákos vagyok?

Figyelt kérdés

Elég buta kérdes, de nagyon elkezdtem aggódni emiatt. Már harmadjára mentem vissza nőgyógyászhoz ugyanazokkal a tünetekkel: zöldes-sárgás folyás, fájdalmas együttlét utána fájdalmas pisilés. Harmadjára kenetet vett és azt mondta egészséges vagyok. Én nem nagyon tudtam elhinni ezt, azóta is ezek a tüneteim. Olvastam hogy a méhnyakrák tünetei is lehetnek ezek. 20 éves vagyok és kislány koromban be lettem ellene oltva. Fogamzásgátlót szedek és 16 éves korom óta élek szexuális életet. Ezen felül nagyon fáj az egyik lábam, tegnap este kezdett el fájni, egész éjjel buliztam. Olvastam hogy méhnyakrák tünete a lábfájdalom. Ezt már csak beképzelem magamnak vagy nagy eséllyel lehetek rákos?

Mindenképpen elmegyek a héten nőgyógyászhoz rákszűrésre de nagyon félek az eredménytől! :(



2017. aug. 15. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A rák ellen nincs oltás. Csak vírusok és baktériumok ellen lehet oltást készíteni. Ha tényleg a rák ellen oltattad be magad, akkor bizony téged jól átb-asztak.
2017. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a hpv bizonyos tipusa ellen kaptal oltast, de van tobb fajtaja is ami ellen nem letezik hatasos vedekezes. (Rakot pedig nem csak hpv okozhat, csupan az a leggyakoribb oka)
2017. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy rák ellen nem tudnak védőoltást adni, nyilván mindenki beadatná magának. A második kommentelő mondta jól, valamelyik gyakori kiváltója ellen kaptam. De a kérdésem továbbra is megválaszolatlan:(
2017. aug. 15. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Látott nőgyógyász. Csinált rákszűrést, nem?

Akkor mitől félsz? Ha nem csinált menj vissza, és csináltass. De én nem tartom valószínűnek, sőt

2017. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem rákszűrést csinált hanem simán kenetet vett.
2017. aug. 15. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

A rákszűrésnek az a lényege, hogy kenetet vesz, amit elküldenek laborba, és 2 hét múlva megkapod az eredményt, hogy P1, P2, P3 vagy P4-5. A hármastól van baj. Egy kenetvétel után azonnal nem jelentheti ki, hogy egészséges vagy, mert gondolom, nincs a rendelőjében mikroszkóp, meg amúgy is idő kell a bacik kitenyésztéséhez. Mit csinált a levett kenettel?


Amúgy 20 évesen nagyon kevés az esély rá, hogy méhnyakrák legyen, pláne, ha kaptál HPV oltást. Viszont a folyás okát ettől függetlenül meg kell találni, ha még nem múlt el. Ha a doki 3 vizsgálat során sem jutott semmi értelmesre, akkor szerintem keress fel egy másikat.

A lábfájás valószínűleg nem függ össze ezzel.

2017. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!