Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Mit csináljak, ha...

Lányok! Mit csináljak, ha szőrtelenítés terén szinte mindenre érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem, hogy karok, lábak, és ott is. Próbáltam már millió meg egy féle borotvát, két fajta epilátort, és jó pár gyantát (persze a testrészekhez valót, tehát intim gyantát nem kenek a lábaimra :D)

És mégis kipirosodnak nagyon, a végtagjaim gyakran véreztek is. Pedig utána bekenem testápolóval is, de sokat nem segít. Mit csináljak, vegyek mindenből másmilyent, vagy menjek el lézereztetni?



2017. aug. 19. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon érzékeny a bőröm, én eddig csak borotválással próbálkoztam (ha nem muszáj, nem kínzom magam gyantázással vagy epilálással :D) Nekem eddig az vált be a legjobban, ha úgy borotváltam, hogy a szőr növekedésével megegyező irányban áthúztam a borotvát 1-2-szer, hogy a lehető legjobban leszedje a szőrt, hogy utána a szőr növekedésével ellentétes irányba csak 1-szer, max 2-szer kelljen áthúzni. Eldobható borotvát használok, minimum 3 pengéset, 2-3 használat után dobom ki. A borotvát nem nyomom rá a bőrömre, éppen csak hogy hozzáér. Borotválkozás után gyógyszertári alkohollal (vagy jobb híján alkoholos kézfertőtlenítővel) átitatott vattapamaccsal áttörölöm a borotvált területeket (r*hadtul csíp, de megéri :D), a borotvát is ugyanígy lefertőtlenítem alkohollal, miután megszáradt, majd a következő használat előtt is, és minimum egy, de inkább két napot várok a következő borotválás előtt. 20/L
2017. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. aug. 19. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 pengés borotva vált be. Tusfürdőt habosítok fel, azon könnyen csúszik.
2017. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a borotvát ajánlanám, 4 pengéset. Utána öblítsd le hideg vízzel, érzésre is jobb lesz, meg nem pirosodsz ki annyira. Testápoló helyett pedig valamilyen gyulladáscsökkentő krémet (aloe vera, körömvirág) próbálj ki. Meg ahogy előttem is írták, fertőtlenítsd le valamivel. Az is segítehet, ha előtte 1 nappal bőrradírozod a területet. Leszedi az elhalt hámsejteket.

Amúgy ha megengedheted magadnak, akkor a lézer sem hülyeség szerintem. Vagy Maxepil szőrnövekedés gátló. Én használtam egy időben, mert akciósan vettem, nekem bevált. Sokkal puhább lett a bőr, könnyebb volt borotválkozni meg gyengébbek lettek a szőrszálak kicsivel. Mondjuk nem vettem újra, mert én sokallom az árát.

2017. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkumulátoros testborotvát ajánlok. Ettől biztosan nem fognak a szőrtüszőid begyulladni. Egyszeri befektetés, de megéri, mert évekig működik.
2017. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!