Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Görcsök alhas tájékon nőgyógyá...

Görcsök alhas tájékon nőgyógyászat után. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval két hete voltam nődokinál. Már aznap este éreztem, mikor együtt voltam párommal, hogy ha túl mélyre jött, enyhe fájó nyomást éreztem a méhem/méhszájam körül, nem tudom pontosan behatárolni, hogy hol. Ez azóta is megvan. Azelőtt semmi gond nem volt ilyen esetekben, azóta nem tudom rendesen elengedni magam.

Illetve ezzel egy időben görcseim is lettek, azok viszont inkább végbéltájékon. Előfordul mikor leülök, mikor a dolgomat végezném, de simán random is, csak a semmiből. Belém nyilall egy erős görcs, összerándulok, és már el is múlt.

Mindkettő a nőgyógyász után jelentkezett, ezért arra gondolok, a két probléma összefügghet egymással, és mindkettő a dokihoz köthető.

Tudtok valami okosat mondani mi lehet ez? Esetleg volt már hasonlóban része bármelyik nőtársamnak? Persze ha nem akar múlni megnézetem magam orvossal, de nem mennék, ha nem muszáj.


2017. szept. 4. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászati vizsgálat után nem ajánlott rögtön aznap a nemi élet. Szóval nem hiszem, hogy azt be kellett volna vállalnotok. Pláne, ha mondjuk valamilyen kenetvétel történt, esetleg pont rákszűrés. Ilyen esetben elkaphattál akár egy fertőzést az együttlét során, ami most jelentkezik alhasi fájdalom kíséretében.

Viszont ha végbéltájékon érzel bármi tünetet, akkor lehet, hogy a székleteddel van gond. Esetleg székrekedésed van, keményebb a székleted. És előfordulhat, hogy abszolút nem nőgyógyászati eredetű a problémád. Ugyanis nehezebb székeléstől is lehet alhasi fájdalmad, illetve végbélbe nyilalló érzésed. Próbálj meg rostokban gazdag étkezést folyatni, sok folyadékot inni és mozogni.

2017. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, rákszűrésen voltam. Nem tudtam, hogy nem lehet utána nemi életet élni, remélem nem csesztem ki magammal nagyon....

Előszokott fordulni a keményebb széklet, megpróbálok akkor változtatni az étrendemen kicsit, hátha csak ennyi a gond.

Köszi a választ :)

2017. szept. 4. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy tiltott, de egyáltalán nem ajánlatos. Sőt, rákszűrés előtti nap sem igazán. Ez főleg a kenet értékelése miatt van.

Ilyenkor azért mintát vesznek, előfordulhat kisebb vérzés, pici sérülés és ahol sérülés van, oda könnyen bejutnak kórokozók és csinálhatnak nagy gondot.

De szerintem, amiket leírtál, az inkább a székleteddel összefüggő és nem nőgyógyászati eredetű.

2017. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!