Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Személyes véleményre vagyok...

Személyes véleményre vagyok kiváncsi, milyen mellékhatásai vannak a fogamzásgátló tablettának?

Figyelt kérdés

Nem (feltétlenül) a terhesség elkerülése miatt szeretnék tablettát szedni, így nehezen szántam rá magam, de most belevágok, mert túl sokat szenvedtem már...

Viszont olyan ijesztő mellékhatásokat olvastam a neten, amitől teljesen elment a kedvem, arra lennék kiváncsi hogy ezekből mi igaz?

Libidó csökkenés, menstruációk közötti pecsételő vérzés (ez az egyik oka annak hogy tablettát szednék, milyen dolog hogy pont ezt okozza?), hányinger, mellek érzékenysége, hízás (így is elég duci vagyok...), hangulatingadozás (azt írták a korábban depressziós nőknek nem ajánlott és én voltam depressziós...), emellett a kombinált tablettáknál azt olvastam hogy okozhat szívbetegséget (kiskoromban szívbeteg voltam)

Szóval ezekből mi igaz?



2017. szept. 17. 17:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdés rosszul lett feltéve, nem személyes vélemény hanem személyes tapasztalat :)
2017. szept. 17. 17:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi családban 5 nönél léptek fel a kvöetkezök: libidó csökkentés. pecsételés, mellek érzékenysége (ez olyan szinten, hogy ha ruha hozzáért, már erösen fáj), hangulatingadozások.


Ezt szedni csak akkor érdemes, ha nagyon fontos, hogy ne legyen valaki terhes, egyéb problémákra nem.

2017. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Te jó ég...

Pedig az a baj, hogy endometriózis problémáimra szedtem már többféle gyógyszert, volt műtétem, de folyton visszajött a probléma, mindenféle menstruációs problémám van és már nagyon unom a folytonos fájdalmat, az egyetlen amit még nem próbáltam az a fogamzásgátló tabletta...

és az orvos is mondta hogy ideje lenne ezen gondolkoznom...

2017. szept. 17. 17:49
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Duci vagy. Tehát a legeslegelső dolog, amiről kutakodnod kéne, az a táplálkozás, nem a tabletták.


Kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?v=QSS9hfiW9OA

2017. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél máshogy jelentkeznek a tünetek, meg persze nem mindenkinél jelentkezik mind, ez csak ilyen átlagolás. Én egy ideig szedtem (kb másfél-két évig), nekem a teherbeesés ellen kellett, na meg persze amiatt is jól jött volna, mert elvileg gyengíti a menstuációs görcsöket, ugyanis eszméletlen erős fájdalmaim vannak olyankor. Hát menstruációra semmit nem használt, csak marha rendszertelen lett, két év alatt se állt be, meg még miután abbahagytam se egy jó ideig. Görcsökön se enyhített. Nos terhes nem lettem, szóval amire eredetileg kitalálták, arra használt, de én inkább hanyagolom.
2017. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de a menstruációmnak mi köze ahhoz hogy duci vagyok-e? különben meg relatív hogy kinek mi a duci, saját szemmel nézve igen, duci vagyok, de van aki szerint meg nem. De ha nagyon hájas lennék akkor se hinném, hogy köze lenne ennek a menzeszemhez...ez nem pár napja kezdődő probléma, az elmúlt években (mikor vékonyabb voltam!!!) is fennállt.
2017. szept. 17. 17:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem igazán jelentkeztek mellékhatások.Ami van az sem biztos,hogy a gyógyszertől.Talán csak a puffadás,de az sem biztos.Viszont az nagyon jó,hogy tudom,hogy mikor fog megjönni és így nem használok el betétet feleslegesen.
2017. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Endometriozis "gyógyítására" nem alkalmas a fogamzásgátló tabletta !! Onnan tudom, hogy kipróbáltam. Itt írtam róla (és további linkek): https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8707..

A glutént (búza, rozs, árpa) hagyd el és egyél minél több BIO minősítésű ételt.

2017. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár napban erős hányingerem volt, sőt hánytam is, olyan erős gyomorgörcsöm még sosem volt, de lekopogom, azóta nem tapasztaltam ilyet, inkább nőtt az étvágyam.


Június vége óta szedem, nekem is cisztákra írta fel a doki, de nem pcos-em van. Két hónap alatt hatott, már csak akkor fáj, amikor abbahagyom a szedést, amúgy meg egész hónapban görcsöltem, ha menstruáltam, ha nem.


Januárban műtöttek egyébként, 5 meg 7 centis ciszta volt a petefészkemen, júniusban újra látott kb. 1 centis cisztát uh-n a doki, azért javasolta a szedést. Tudom, hogy csak tüneti kezelés, de jobban érzem magam tőle, és amíg nem szeretnénk babát a párommal, megfelel. Elég lesz akkor szembenéznem vele, most még a tanulmányaimra kell koncentrálnom.


Mellérzékenység nagyon is megvan, szinte ez az a tünet, ami az elejétől fogva fennáll, nőttek is a melleim, eddig csak A-s volt, most már haladok a B-s felé.


A hangulatingadozásról csak annyit tudok mondani, hogy szerintem ez egyénfüggő. Nekem is voltak sírógörcseim, hisztijeim (párom örömére), de engem maga a tudat viselt meg nagyon, hogy nehezen lehet majd babám, mert mindenem egy kisbaba. Szóval majd meglátod, hogy alakul, de nem kell a bogyóra fogni, ha mondjuk szomorú vagy.


A libidóm nekem is csökkent, de egyébként ennek örülök egy kicsit, mert előtte szinte bármitől felizgultam és ez egy idő után elég zavaró volt, főleg tanulás közben. A szex amúgy ugyanolyan jó, a vágy azonnal fellobban, ha úgy közeledünk egymáshoz, és sokkal felszabadultabb vagyok, hogy nem kell aggódni.


Ha szívbeteg voltál, akkor érdemes lenne ezt dokival megbeszélni.


Remélem, segítettem. :)


L/19

2017. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, mert az akkori tablettákat még nem lehetett fiatalabb korban szedni.

Tapasztalt mellékhatások:

- libidócsökkenés (aminek örülök mert nem tép szét a feszkó minden percben)

- menstruációs fájdalom és vérzés csökkenése

ennyi.

jelenleg is használok hormonális fogamzásgátlót, csakis a mellékhatásai miatt, mert sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok így, és nem akarok fűvel-fával ágybamenni, ami valljuk be elég sokszor marha ciki jeleneteket szült, főleg mikor lányokkal voltam.

37/L

2017. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!