Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek segített a műtét? Mit...

Nektek segített a műtét? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Endometriózis gyanús vagyok. Már több mint másfél éve óriási fájdalmakkal küzdök. Az orvosom műtétet fog javasolni. ( előző vizsgálaton volt szó róla) Nektek elmúlt a fájdalom, vagy gyengébb lett? Segített valamit? Talán túl sokat várok ettől a műtéttől. Ti is sok reményt fűztetek hozzá? Úgy érzem ha nem próbálom meg, akkor nem teszek eleget magamért. Segítsetek kérlek!Tapasztalatokat is szívesen várok ebben a témában. 18/L

2017. szept. 17. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

sokaknak segít a műtét, igen.

a műtét lényege hogy ennél a betegségnél a méhsejtek a méhen kívül is elvándorolnak, és befogják a beleket is, akár bélelzáródást is kaphatsz ha nem fejtik le róla az odanőtt szöveteket, mert kívülről folytja mint a borostyán a fát.

menj csak el a műtétre.

2017. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt 3 eve, es most jegyeztek elo a kovetkezore, mert visszajott a fajdalom.

Segitett igen, mutet utan terhes is lettem, es kb. a kisfiam 1 eves koraban jott ujra vissza a fajdalom.

Most ujra mutet, es barmikor bevallalom ujra , mert megiscsak volt ket fajdalommentes evem.

2017. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,menj el műtétre !

Változtass életmódot: a glutént (búza, rozs, árpa) hagyd el és egyél minél több BIO minősítésű ételt, mert különben visszatér és újabb műtét lesz szükséges.

Itt írtam a tapasztalataim: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8707..

2017. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elozo, nekem most a mutetnel Mirena spiralt javasolt a doki.

Semmi glutent nem eszel ?


2. vagyok

2017. szept. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elmegyek a műtétre. Az orvosom javasolta a tejtermékek, finomított dolgok és a vörös hús elhagyását. Ezeket amennyire tőlem telik betartom, több kevesebb sikerrel. Bár teljesen nem tudom kizarni az életemből ezeket a dolgokat :/ Ami engem "kiakaszt" az az, hogy mindenhol mást írnak, mit lehet enni és mit nem. Talán csak nem próbálkozom eléggé? Pedig szeretnék meggyógyulni. Attól is félek, hogy megműtenek és kiderül, hogy nem endometriózis, hanem valami más, amit újra el kell kezdeni kinyomozni :( viszont, ha valóban beigazolódik a gyanú, akkor jobban fogok odafigyelni.
2017. szept. 21. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, semmi glutént nem eszem már jó pár éve,és így már jól vagyok,nincsenek többé görcseim. És igyekszem minél több BIO minősítésű ételt fogyasztani, mert a peszticiddel kezelt étel nagyon káros.
2017. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Koszi!

A pici miatt altalaban bio dolgokat veszek , kulfoldon elunk szinte mindenbol van bio, nem is sokkal dragabb mint a sima.


Viszont a gluten, hat en nagyon kenyeres vagyok :(

De mutet utan akkor kiprobalom, vegulis mindenbol van glutenmentes is. Teljesen elhagytad? Mert azert nem birnam ki pl neha egy Big Mac nelkul :)

15 kg ot fogytam az endometriozis miatt, nalatok van ilyen? ( 50 kg vagyok es 170 cm) .

2017. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen elhagytam a glutént, bio zablisztből készítek helyette olyan ételeket, amelyek normál esetben búzából készülnek. Lehet próbálkozni alacsony gluténtartalmú alakor nevű bio búzaliszttel: csak sokat nem szabad enni belőle, mert akkor az eredmény ugyanaz lesz...

A gluténmentes ételek többnyire nem BIO-k, aztán jöhet a következő betegség, ahogy tovább halmozódik a szervezetben a peszticid (és persze csak annak, genetikailag hajlamos rá).

2017. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!