Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vulvodynia? Kicsit aggódok.

Vulvodynia? Kicsit aggódok.

Figyelt kérdés

18 éves szűz lány vagyok, de véletlen akadtam erre a betegségre. Tüneteit olvasva, kicsit magamra ismertem, és aggódni kezdtem.

Problémám hogy a hüvelybemenetem fáj ujjazáskor... van hogy jobban, kevésbé, olyan is volt hogy egyáltalán.

Viszont nekem ez a fájdalom csak kizárólag ekkor jelentkezik, máskor teljesen normális. Nem fáj érintésre, nyomásra, üléstől, nem viszket stb. Illetve csakis akkor ha az ujjamat KIFELE húzom. Tudom, hogy ez nem a szűzhártyám, azt ha megsértem, másfajta fájdalom.

Kicsit félek hogy ha megtörténik az első együttlétem szinte elviselhetlen lesz majd a fájdalom.:(



2017. szept. 25. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha vulvodynia lenne, akkor, égő, viszkető, lüktető fájdalmad lenne. Ez tuti nem az.

Különben is az inkább lelki eredetű, és ha bebeszéled magadnak, akkor tényleg kialakulhat pszichésen.


Szerintem az a baj, hogy manapság a nőket túl sok féle hülyeséggel bombázzák a női magazinok, meg a különböző netes portálok, és túl sok figyelmet szentelünk ezeknek. Így pont a lényegre nem fogsz tudni koncentrálni: az első együttlét lelki oldalára, az esemény életedben betöltött szerepére, meg arra, hogy a partnerednek mekkora ajándékot adsz, amikor megnyitod előtte a tested. A sok neten olvasott baromság fog a fejedben járni, és lemaradsz az élet valódi élményeiről! Lazíts és ne aggódj feleslegesen!

2017. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne beszéld be magadnak, normális, ha fáj az első alkalom (én majd szétszakadtam), minden alkalommal kell egy kis idő, amíg ellazulok, de ha tudat alatt ezen kattogsz, nem fogod élvezni.
2017. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!