Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy történik egy nőgyógyászat...

Hogy történik egy nőgyógyászati ellenőrzés?

Figyelt kérdés

Most először mennék nőgyógyászhoz. Igazából panaszom nincs, de érdekelne minden rendben van-e.. Magánrendeléshez szeretnék menni, nem sztk-ba.

Mi történik ilyenkor? Kenetvétel, egyéb vizsgálatok?

És az eredmény mikor érkezik meg a kenetvételnek például... Ha pár nap elteltével, akkor is kell majd fizetnem az orvosnak?

Úy értem, hogy oké, alap, hogy mikor megvizsgál,

de mikor eredményért megyek...?

Vagy hogy működik ez?


2017. szept. 28. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy szűz vagy ,vagy sem.



De bemész az orvoshoz,beszélgetéssel indít,kérdezget(.pl mikor menstruáltál először).Ha szűz vagy mond meg mert akkor óvatosabban vizsgál meg.Megbeszélitek mi miatt jöttél pl rákszűrés(magàn praxisnál van aki.csak fog.gátlót írat fel vagy sima rákszűrést akar,más hasi vagy hüvelyi ultrahangot is,általában sok.orvos a neten is fentvan,és sok helyen a vizsgálatok ára is fel van tűntetve)



Beszélgetés után az orvos szól,hogy menj a vizsgálóágyhoz ott alul levetkőzöl,bugyit,nadràgot leveszed,zokni marad.Àgyra felfekstel,lábaid ládtartokra teszed és jön a doki és megvizsgál.

Egy ujjal a hüvelyedbe nyúl,a másik kezével a hasad nyomkodja.Kiveszi az ujját a hüvelyedből,majd kacsát beteszi a hüvelybe,kacsa szájàt picit szétnyitja és egy kis pálcikával mintàt vesz.Kacsàt kiveszi és kész is.


Orvoson múlik hogy levélbe kiküldi az eredményt 2 héten belül vagy neked kell elmenned érte.Csak a vizsgálatért fizetsz.


Én amikor orvost választottam utána néztem kit ajánlanak,neten még a vizsgáló szoba,àrak,vizsgálati lehetőségek és az értesítés módja is fent volt

2017. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. okt. 1. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!