Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Genitális herpesz mikor fertőz?

Genitális herpesz mikor fertőz?

Figyelt kérdés
Áprilisban jött elő elösször, azota semmi tünetem nem volt soha.Uj partnerem van, aki viszont nem akar ovszerrel szexelni.Meg fertőzhetem őt ugy hogy semmi tünet nincs nálam? Anális szexel mi a helyzet?

2017. okt. 4. 01:42
 1/2 anonim válasza:

Mindig rizikós. Orális HSV1 esetén olvastam, hogy havonta 1-6 alkalommal van tünetmentes fertőző ablak (asymptomatic shedding), amikor termelődik annyi vírus a szájüregedben, hogy az fertőzőképes. Feltételezem, hogy genitális HSV2 esetén is hasonló a helyzet. Az első évben az időd max. egyharmadában fertőző vagy, csak kevésbé, mintha tünetes lennél. Második évtől ez kb. 1 ötöd. Ezt a kockázatot tudod tovább leszorítani óvszerrel és szuppresszióval (acyclovir és/vagy lizin C).


Szintén egy high-level stat: óvszer nélküli együttélés esetén évente 10% az esély, hogy átviszed, tehát egy hosszútávú kapcsolat esetén szinte biztos.

2018. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ritus9 válasza:

Persze, hogy megfertőzheted, úgy hogy nincs tüneted!

Én, mikor elkaptam a páromtól, nem tudtam mire vélni, mert tünetmentes volt pár hónapja. A fertőzést követően két héten belül láthatóak a jelek, hogy elkapta valaki, így ez is azt mutatja, hogy tünetmentesen fertőzött meg.

Az std. hu-n, nemibetegségekre specializálódott honlapon, ahol a Belvárosi Orvosi Centrum std és hpv centrumának orvosai írnak, mindent megtudhatsz! Van orvos válaszol rész is a honlapon, nézd át.

A nemi herpesz bármikor fertőz, bármikor üríthet az egyén vírust magából!

Az, aki azt hiszi, hogy elég óvszerrel csinálni, a tünetek elmúlása után pár napig, hétig, az majd úgy jár, mint én!

Ne higgyetek, kérlek annak a férfinak/nőnek, aki ezt állítja, járjatok utánatok magatok ezen a honlapon (std.hu), vagy hívjátok fel a Belvárosi Orvosi Centrumot.

Elmondják.

2019. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!