Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesztoszteron túltengése volt...

Tesztoszteron túltengése volt itt vkinek? (nők) Gyógyszeres kezeléstől mi változott meg? Minden érdekel a témában.

Figyelt kérdés

2017. okt. 5. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elmúltak a pattanásaim, elmúlt a hajhullásom, kevésbé zsírosodik a bőröm/hajam.
2017. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hány éves voltál?

Milyen gyógyszert szedtél, és mennyi ideig?

Vagy mindig szedni kell?

2017. okt. 5. 20:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindig. Fogamzásgátló...
2017. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt én is szedtem 12 évig, de most abbahagytam.

Azt hittem, konkrétan a tesztoszteronra szedtél gyógyszert.

Valami speciálisat.

Mert a fogamzásgátlót nagyon nem ajánlják ilyen hosszú ideig sem, ahogy én szedtem, de örökre meg főleg nem.

Nekem attól jobb volt a helyzet, mint most, de amellett is tiszta zsír volt a bőröm, meg tiszta pattanás...

2017. okt. 6. 16:53
 5/14 anonim ***** válasza:
Mást nem kapok rá sajnos, én se szeretem, de azt mondják más nincs rá.
2017. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt egyelőre nehezen hiszem el, hogy más ne lenne.

Jövő héten megyek vissza az endokrinológushoz, majd itt írok, ha érdekel.

Azért nem akarom elhinni, mert magas tesztoszeron-szint miatt nem tud sk nő teherbe esni. Na most ezzel elmennek orvoshoz, ezt valaogy kezelik, azaz a céljuk az, hogy tzerhesek legyenek. Hát erre elég fura lenne, ha fogamzásgátlót kapnának... :)

2017. okt. 6. 18:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosom, hogy csak ez van erre, ezzel tudják csökkenteni, ha gyereket akarok, akkor minimum fél éves hormonkezelést kell kapnom. Endokrinológus rám nézett és azt mondta, nincs nekem semmi bajom, menjek haza...
2017. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor egy rossz orvost fogtál ki.

Endokrinológus nem mondhat ilyesmit ránézésre, mivel ezeket csak vizsgálatokkal lehet kideríteni. Ez nem bőrgyógyászat, ami kívülről látszik.

Én magánrendelésre megyek, kíváncsi leszek, mit mond, ennyi év fogamzásgátlás után nem akarok újra azt szedni.

Nagyon bízom benne, hogy van más megoldás.

Neten egyelőre semmit nem találtam, csak nagy általánosságok vannak minden cikkben.

Annyit mondott egyébként az előző alkalommal az orvos, hogy azt tudnom kell, hogy a fogamzásgátló ezeket a tüneteket elnyomta csak, de nem szüntette meg, és amikor abbahagytam, a tünetek lökésszerűen jöttek elő, felerősödve.

Ebből én nem arra következtetek, hogy megint f.gátlót akarna velem szedetni, mert az megint csak tüneti kezelés lenne, de az okot nem szüntetné meg.

2017. okt. 6. 20:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez is maszek volt. Annyit azért csinált, hogy elküldött cukorterhelésre,ami tökéletes lett. Tudom, hogy a fogamzásgátló csak a tüneteket fedi el, de az összes orvos és a patikusom is azt mondta, hogy csak ezzel lehet csökkenteni, meg azt mondták ne egyek ezt, ne egyek azt, és gyakorlatilag az összes étel alapanyagot felsorolták, azaz ne egyek semmit csak zöldséget... Majd írd meg neked mit mondtak.
2017. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor továbbra sem értem, ha csak a tüneteket fedi el, akkor mi értelme újra szedni fél évig?

Kedden megyek, majd írok, de ha még idetéved addig vki, írjon nyugodtan! :)

2017. okt. 7. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!