Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Vagy valami baj van?

Ez normális? Vagy valami baj van?

Figyelt kérdés
16 éves és szűz vagyok. Megpróbáltam MINI ob tampont használni, és ez nem a legelső próbálkozás, de nem megy. Fáj nagyon, mikor megpróbálom felhelyezni. Próbáltam állóhelyezetbe, ülve is, de sehogysem megy, ugyanúgy fáj. Túl szűk lennék, vagy ilyenkor mi van? A menstruációm pedig éppen elég ahhoz, hogy menjen.

2017. okt. 8. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Tehát egyáltalán nem sikerült felhelyezni?Még 1 cm-t sem?
2017. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Talan 1cm volt de inkabb kevesebb
2017. okt. 8. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szűzhártyád miatt nem megy fel. Ha egyszer fel tudod rendesen tenni, akkor ha majd veszed le, akkor a szűzhártyádat el fogja szakítani. Onnantól fogod tudni használni a tampont. Másik lehetőség: betét ameddig nem lesz komoly kapcsolatod.
2017. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt. Tökre megkönnyebbültem,mikor végre sikerült feltuszkolni, úgy örültem,hogy nem kell többé betét! Na de mikor megtelt és ki akartam cserélni, akkor realizáltam,hogy nem fér ki! Gyerekek, azt a kínlódást...Olyan szűzhártyám volt, hogy nem is hártyának nevezném,hanem disznóbőrnek, fájt is,mint a fene, ahogy gyepáltam a tamponnal. Valahogy még azt is sikerült megnéznem,hogy 3 apró lyuk van rajta (nem is tudom,hogy ment be az egyiken a tampon). Amíg nem lett szexuális kapcsolatom, addig felejtős volt a tamponhasználat.
2017. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég lehetett azt a hártyát átszakítani egy aktus során.
2017. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
15%
A tampon használati utasítása szerint a szűzhártya elég rugalmas ahhoz, hogy ne szakítsa ki a tampon, ráadásul nagy hülyeség az, hogy egy centiméterre lenne a vagina nyílásától. Ne hallgass marhaságokra, a szűrhártya kb 10-12 centiméterre van, egyéntől függően, tamponnal nem tudod kiszakítani. Próbálj ellazulni a felhelyezéskor, lazítsd el az izmaidat is, és a vaginád vonala szerint toldd fel a tampont. Ne felejtsd, hogy nem teljesen "egyenes vonalban" van, hanem van egy íve, amíg ezt nem tapasztalod meg, sosem fogod tudni felhelyezni, akkor sem, ha elveszíted a szüzességed. Én is nagyon szűk vagyok, de használtam már az első aktusom előtt is tampont, megmaradt a szűzhártyám az első szexig. Az viszont igaz, hogy ha megszívja magát vérrel, nehezebben lehet kiszedni, főleg a szűk lányoknál. Az első ilyen nekem is fájt, irgalmatlanul. Ha minden áron ragaszkodsz a tamponhasználathoz, vagy muszáj, mert kirándulásra mész, vagy hasonlók, akkor próbáld meg még egyszer, de ha nem, akkor nyugi, várd ki a szüzességed elvesztését. A lényeg, hogy semmiképpen se parázz rá :) szurkolok :)
2017. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10-12 centiméterre? Mégis hol? :D

Komolyan, legalább egy biológiakönyvet lapozz fel, ha magadon nem sikerül észrevenni, hogy hol van. :D

2017. okt. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:))
2017. okt. 10. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a 21:46-os nem nő :D Sőt, gyanús,hogy nem is látott még olyat...
2017. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát max a méhszáján keresztül akarhatta már tolni, legalábbis arra még okés ez a 10-12 cm. :D
2017. okt. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!