Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatos hasmenés epés...

Folyamatos hasmenés epés reflux miatt és fogamzásgáló? Valamilyen jó hasfogó módszer?

Figyelt kérdés

Epés refluxom van, ami idegesség hatására rosszabodik. Ez főként mostanában hiszen iskola időszak van. Gyomorégés, hányinger, és hasmenés. A hasmenés 2-3 óránként jelentkezik, híg. Két hete irta fel a nőgyógyászom a foggátlót (dienelle). De mihelyst beveszem 1-2 órára már jön is ki. Eleinte pótoltam, de feleslegesnek bizomyult mert az is ugyanúgy kijött. Szedek Quamatelt (2x1), Rennie-t néha, iszok tejet is naponta (nálam semlegesíti a gyomorsavat) illetve iszok lósóska teát, ami jó hasfogó. Nálam bevállt.. Eddig. Lopediumot szedtem, ami antibiotikum. Szépen megfogta a hasam, viszont a foggátló mellé nem akarok antibiotikumot szedni. Természetesen a párommal kiegészítő védekezést alkalmazunk.

A foggátlót szedni szeretném, de ehhez az kell, hogy valami megfogja a hasam.

Valamilyen hatásos vény nélkül kapható gyógyszer van? (A széntabletta nem hat.) Esetleg a Lopediumon kívül valami, ami nem antibiotikum? Vagy természetes hasfogók?

Hálás vagyok a válaszokért!

20/L.


2017. okt. 10. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Menj vissza az orvoshoz és írass fel Nuvaring hüvelygyűrűt. Azt nem kell beszedni, nem zavar be az ha hánysz vagy hasmenésed van. Ha nem bírod a hormontartalmú készítményeket, kérdezz rá a spirálra, mert lehet már olyat is használni ami még nem szült nőknek van.
2017. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor minek szeded?


Ott a gumi, a messze legmegbízhatóbb eszköz.

2017. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az itteni orvos nem rak fel spirált olyannak, aki még nem szült.

A hüvelykúpról csak rossz véleményeket hallottam.

Mint irtam eddig nem ment a hasam. Nem akadályozta semmi, hogy miért ne szedhetném. Bírom a hormontartalmú készítményeket.

2017. okt. 11. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
A Lopedium nem antibiotikum...
2017. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is értem, ez honnan jött, az antibiotikum hogyan lehetne hasfogó!? Ez egy szimpla hasfogó cucc, tény, hogy hatásos, de köze sincs az antibiotikumhoz így nyugodtan szedheted
2017. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, nem hüvelykúpról van szó, hanem hüvelygyűrűről és Nuvaring a neve. Googleba beütüd és többet meg is tudhatsz róla.

(Az első voltam)

2017. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen amúgy, a hüvelyGYŰRŰ tényleg nagyon jó találmány, én is azért használom többek között, mert a hányás/hasmenés nem befolyásolja.
2017. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Imodium
2020. nov. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!