Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki elmagyarazna nekem,...

Valaki elmagyarazna nekem, hogy hogy kell szamolni a menstruacios ciklust, meg mi 28 napos, meg ilyenek?

Figyelt kérdés
5 honapja menstrualok, de ezeket nem ertem, es senki sem mondta el nekem

2017. okt. 20. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Kimásoltam a lényeget a Wikipédia megfelelő szócikkéből.

.

A menstruáció a méhnyálkahártya havonta (átlagosan 28 naponként, de ez az időperiódus egyénenként, sőt ugyanannál az egyénnél is elég nagy változatosságot mutat, így gyakorlatilag 25-33 naponként) történő lelökődését és vérzés kíséretében történő kiürülését jelenti. A teljesen szabályos ciklussorozat szinte nem is fordul elő, felnőtt nőknél is megesik, hogy előbb jön, esetleg akár 2 hét csúszással is. Ha huzamosabb ideig elmarad, és a nő nemi életet él, akkor nem árt a terhességre is gyanakodni. A tinédzsereknél a ciklus még meglehetősen ingadozó lehet, csak kb. 18-19 éves korban vesz fel egy viszonylagos állandóságot.

2017. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Ha valamit nem értesz/nem tudsz,és nem tudományos választ szeretnél,írj privátot nyugodtan!
2017. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Az elsőt még azzal egészíteném ki, hogy a ciklus első napja a menstruáció első napja. Onnan számolva. Átlagosan 28 nap a ciklus, a 29 jön meg újra.

De nem mindenkinek áll be 28 napra és ritka, akinek minden hónapban napra pontos. Nekem pl 29-31 nap között mozog.

Ha nem áll be 18-19 éves korra (ami azt jelenti, hogy többször kimarad vagy egyszer 25 egyszer 35 napos esetleg rendszeres de nagyon hosszú pl 45 nap) akkor érdemes egy nőgyógyászt felkeresni.

2017. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!