Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magán nőgyógyászokkal kapcsola...

Magán nőgyógyászokkal kapcsolatban vélemények/ tapasztalatok? Megéri fizetni?

Figyelt kérdés

Megéri kifizetni nekik 10.000-20.000 forintot? Korrektebbek a páciensekkel?


Azért érdekelne, mert felénk a TB-s dokik akkora parasztok tudnak lenni, hogy az nemigaz. Több dokinál is jártam, a visszatérő hüvelyfertőzésem miatt, de egyik se tudott kigyógyítani. Egyszerűen sz4rnak bele jónagyot hogy nekem mibajom van és mit szeretnék. Pl.: Fogamzásgátlót citológia (soha nem volt még rákszűrésem amit jeleztem is neki) nélkül felírta, azt is mondhatta volna ennyi erőből hogy neszeb4zd+ itt a tablettád. A másik doki meg fertőzésemnél felnyomta kacsát, 1 mp-ig belenézett és: "Ahha, ja ez gomba" szóltam hogy páromnak is írjon valami készítményt, hát cseszett írni. Egy Kilon D receptel kitessékelt a rendelőből. Azóta is ebben a fertőzésben szenvedek csak már magamnak kezelem betadin kúppal meg gynophilussal.


Még sohasem voltam magándokinál, de most fontolóra vettem, hogy elmegyek hozzá abban reménykedve hogy korrekt vizsgálatot kapok(kenet vétel, tenyésztés, rákszűrés, tapintásos vizsgálat, ultrahang, stb.)

Csak az a baj, hogy diák vagyok és húzós kicsengetni 14.000 Ft-ot + kontroll 8000Ft főleg, hogy a szüleim se dobálóznak tízezrekkel. Ezért szeretnék tőletek tapasztalatokat kérni magán orvosokkal kapcsolatban. :) Természetesen megér az egészségem több tízezer forintot is, de ha érdemben nem tudnak többet tenni értem a magándokik akkor az csak pénzkidobás.


Előre is köszönöm a válaszokat!

Elnézést a hangnemért, de rosszul érint már ez a dolog.


20/L



2017. okt. 24. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvostól függ. Nekem jó tapasztalataim vannak a nem magánnal. Időpontra mentem, nem kellett sokat várni, csak néha volt pár perc csúszás. Nagyon kedves és segítőkész volt mindig. Aztán nyugdíjba ment. Kerestem másikat. Az is tök normális volt. De ő meg elköltözött másik városba.

Egész véletlenül megint egy nagyon kedves orvost találtam. Viszont itt nagyon sokat kell várni időpontra. Sokszor 3-4 hét.

Citológiát minden évben csináltatok. Eddig senki sem mondta, hogy nem csinálja meg. Sőt, ha letelt az egy év, akkor ők szokták mondani, hogy meg kell csinálni.

Voltam egyébként magánnál, amikor valami problémám volt és nem tudtam kivárni a 3-4 hetet. 10 ezer egy általános vizsgálat. Ő is nagyon kedves, de őt egyébként is ismerem már régről, nem ismeretlenként mentem oda hozzá. Egyébként róla is hallottam már jót is, rosszat is.

Nem mindenkinek ugyanaz a jó ezek szerint.

2017. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a választ. :)

Tudom, hogy vannak nagyon korrekt és rendes nem magán orvosok csak sajnos nem itt a környékemen. :/

2017. okt. 24. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Jaj, látom, csak a fő kérdésre válaszoltam, a problémádra nem.

Ha visszatérő fertőzésed van, akkor valóban nem jó, hogy a te dokid ír gyógyszert a párodnak. A párod menjen el urológushoz, vegyenek tőle kenetet és így a konkrét problémájára fog kapni gyógyszert. Persze ezt egy időben kell azzal, hogy te elmész nőgyászhoz és kezelteted magad, nálad is kenet és annak az eredménye alapján. És persze ezalatt semmi szex, csak ha már mindketten rendbe jöttetek.

Sajnos egyébként a fogamzásgátló is okozhat ilyet. Főleg, ha már régóta használod. Nekem is sokszor előjöttek ilyen gondok, és amióta nem szedem, érdekes módon soha sincs ilyen problémám.

A magán arra még nem garancia, hogy mást fog mondani, mint a nem magán. Max. udvariasabb lesz.

2017. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én magánhoz járok, nekem megéri, a rendelő kellemes, puha fotelekkel, lágy zene, tisztaság, a doki jófej, ha ennyibe kerül hogy embernek és nem tenyészkancának néznek hát legyen.

Betadine kúpot ne vegyél, MINDENT kisöpör onnan ésha a gomba jön vissza előbb kezdheted előlről, inkább canesten kombit próbálj meg egy jó orvost, anno mikor ilye bajom volt kaptam hüvelykúpot, meg ásik hüvelykúpot, meg tablettát, meg másik tablettát, meg utókezelő hüvelytablettát, párom meg krémet és szintén tablettát, otthagytam egy 20-ast a gyógyszertárban de azóta is egyszer volt bajom ,az is a hülye antibiotikum miatt (használtam mellé gynophilbizbazt de nem hatotta meg :( )

2017. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vegyesek a tapasztalataim sajnos a magánorvosokkal is. Az állami nőgyógyászattal úgy voltam, hogy minden egyes alkalommal úgy jöttem ki a rendelőből, hogy most már legközelebb magán praxisba megyek, akármennyibe is kerül. Aztán a pont az i-n az volt, amikor már be se jutottam a rendelésre, mert a recepciós hölgynek kellett volna ismertetni a problémám mindenki füle hallatára, hogy majd ő eldönthesse, hogy beenged-e ezzel vagy várhat a dolog, vagy amikor telefonon kritikán aluli stílusban kiosztott az asszisztens, hogy mit akarok én UH-ra menni 2 héttel a pozitív teszt után. De úgy látszik ennél is van rosszabb, nekem az állami rendelésen az egyetlen, amit mindig kérés nélkül elvégeztek, az a rákszűrés volt. Minden egyebet kérni kellett, pontosabban adni az ötleteket az orvosnak, pl. szeretnék hormonvizsgálatot vagy hüvelyváladékból baktériumtenyésztést stb. Szóval nem tűntek túl érdekelteknek a kezelésemben, és ehhez már csak dekoráció, hogy a nőgyógyász bácsi felküld a székre, s ott nyílnak szeméremajkaim premier planban, mialatt ő dumálgat, meg ki-be járkál még 8 percig, vagy hogy elkezd valamiről beszélni, hogy vajon miért van úgy valami már 50 éve és közben hosszan simogatja a lábamat, hogy bátorítson arra, hogy túléljem ezt az engem semennyire sem érintő dolgot, ami 50 éve úgy van abban a rendelőben...


Szóval mondhatjuk, hogy ezek után fejvesztve menekültem magánpraxisba és random kezdtem próbálgatni orvosokat, akikről jó véleményeket olvastam az ismertorvos és foglaljorvost oldalakon. 20-25000 Ft-os vizitdíjakkal kezdtem (a fővárosról van szó), s ugyanazzal az érdektelenséggel és nemtörődömséggel találkoztam azzal kiegészítve, hogy türelmesen és mosolyogva magyarázták el az orvosok, hogy hát ez ugyan nem normális lelet, de akkor ismételjük meg. És kijön a következő hajszálra ugyanolyan lelet, amire meg azt mondja, hogy akkor jó. Meg simán tenyésztés nélkül ad gombaölő szert (bár folyásom, szag, semmi nincs, csak a rákszűrés kóros flórát mutat és abból), meg felír szájon át szedhető candida ellenes szert nekem is és a páromnak is, aztán amikor a következő lelet is ugyanolyan, akkor se csinál tenyésztést, csak felír egy még erősebb szert, ami már pecsételő vérzést is okoz legalább, meg megint ugyanazt szájon át nekem és a páromnak, ez alkalmanként 8000 Ft-ba fáj, aztán megcsináltat valami nemibetegség tesztet sokezerért, de az negatív, hát akkor most már biztos meggyógyultam. Ja, hogy mégsem?


Szóval ezeket a dokikat aztán otthagytam, mert hát ez röhej, hogy ezt kínálják ennyi pénzért, s az ismerőseimet kezdtem kérdezgetni, hogy tényleg ajánlana-e valaki jót. Akkor ajánlottak, elmentem hozzá, tényleg sokkal gondosabb volt, bár egyes kérdésekre ő is csak a vállát vonogatta, nem küldött vizsgálatokra, csak csinált még egy rákszűrést meg egy hpv tipizálást, de csak az derült ki abból is, hogy ilyenem sincs. Láttam hogy vele se jutok dűlőre, de akkor ajánlottak megint egyet, így elmentem a 4. magán nőgyógyászhoz, akihez 3 hónapra (!) kaptam időpontot, kapásból egy full átfogó hormonvizsgálattal indított, sokat magyarázott, informált, megvizsgált, UH közben mutogatta a dolgokat, mit látok satöbbi, szóval ég és föld volt az összes addigi orvoshoz, a magánorvosokat is vastagon beleértve és vele tényleg jutottam előre. De hozzá bejutni tényleg külön procedúra, ez az ára annak, hogy valaki tényleg JÓ.

2017. okt. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Én már lassan kezdem megbánni, hogy nőnek születtem. Kikészít ez az egész :/ nemszeretnék úgyjárni mint az utolsó, hogy kiadok több tízezer forintot mire találok egy valamire való orvost.

2017. okt. 25. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!