Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet velem?

Mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Fogytam 16 kilót olyan 5 hónap alatt durván és van még rajtam több mint 10 kg plusz, 77 kg vagyok kb. Viszont fél év után ráuntam és abbahagytam persze híztam 5 kilót aztán egyszer fogyok 2 kilót majd bezabálok és visszahízom. Multhet hétfő óta ismét dietaztam de hetvegen ettem és azóta fáj a hasam. Olyan érzés mint mikor wcre kell menni de mégse kell. Ha levegőt veszek belenyilal. Gorcsol napok ota. 2 hete is volt ilyen de pár nap alatt elmult most ismet. Jelenleg ott tartok h a VÍZTŐL megfájdul. Anya szerint osszeszűkült. Nagyon felek mert hullik a hajam és alig van menzeszem. Fejem fáj főlegébredéskor és ilyenkor este. Orvos mondta h dietazzak tovabbra is. Csinaltam de ez lett a vege. Vmi ötlet ezek alapján mi lehet a bajom?

17/l

166 cm


2017. okt. 24. 21:14
 1/10 anonim válasza:
5 hónap alatt rengetegnek számít a 16kg fogyásod. Dicséretes,hogy ilyen kitartó vagy de nem szabad átesni a ló túloldalára. Lehetséges,hogy összeszűkült a gyomrod. Biztos ami biztos menj el orvoshoz ezzel a problémával, tünetekkel. És inkább úgy diétázz(bár nemtudom eddig hogy csináltad) hogy naponta többször eszel( kb 5-ször) de kis mennyiséget és egészséges ételekből. A szénhidrátot csökkentsd,cukrokat is, fehérje bevitel 1g/testtömeg kg ajánlott. Illetve a folyadékbevitel is fontos. Igyál naponta kb 2liter vizet. Szurkolok hogy jobban legyél:)
2017. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Annó én is diétáztam 17 évesen 80 kg 167 magas voltam sikerült le fogynom pár kg de ép úgy voltam ahogy te egyszer többet ettem és már visszajött sőt még több is jött vissza mint amennyi le ment aztán egy idő után nálam is volt ilyen mar a levegő vétel kor is belehasitott vagy a hasamba vagy az oldalamba a hajam is hullot nem is beszélve arról hogy tőnkre tette a nagy fogyókúra a vesémet a gyomrom is tönkre volt aztán úgy döntöttem hogy nem éri meg az egész az egészségem fontosabb és nem foglalkoztam a súlyom ál lás csodát szinte észre sem vettem és le fogytam most őt járok hogy 24 éves vagyok van egy 3 éves kislányom és 65-68 kg vagyok stabilan. Szerintem nem fogalkoz vele még fejlődni fogsz és majd le megy ami akar. Ne haragudj a helyes írási hibák ért csak Ukrajnaban élek és nincs rendes magyar nyelv a telefonomban !
2017. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Poris2000 ***** válasza:
A hasfájásod az az össze-vissza evés és diétázás váltakozása miatt lehet szerintem. Ide kérdés: Nem volt ekkor szorulásod esetleg? Mert szorulásos jellegű hasi fájdalomnak tűnik az alapján, amit írtál, persze így nehéz megállapítani. Azt gondolom, hogy a víztől azért rosszabbodnak a tüneteid, mert a folyadékbevitel miatt lágyabb lesz a székleted, megindulnak a beleid, ami a feltorlódás miatt fájdalmat okozhat. (De ez csak egy gondolat.) A hajhullás és a rendszertelen, vagy nem normális menzesz is lehet a hirtelen fogyás eredménye. Azonban a kérdésem az volna, hogy mióta hullik a hajad, mióta van "alig menzeszed"? További kérdés: vannak-e lilás striák a testeden, a súlyfelesleg a tested mely részén helyezkedik el? (nagyjából mindenhol felesleg van, vagy vékonyak a tagjaid, és inkább a törzseden?) Van-e más egyéb panasz? (gyengeség, hányás, hányinger, stb.) A legfontosabb kérdés pedig az, hogy milyen jellegű a diétád? Fogyasztasz-e mellette elegendő mennyiségű folyadékot (napi 1,5-2l) ? Szép estét!
2017. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valami nincs rendben a diétáddal! Nem szabadna ilyen fájdalmas tüneteknek lenni. Enni kell, csak nem mindegy mit? Folyadékot kell sokat fogyasztani. A fejed a szénhidrát és energia megvonástól fáj. Ne akarj hirtelen lefogyni. Figyelj oda, hogy naponta többször étkezz, lassan, kevesebbet. Ne hagyd ki a tízórait, és az uzsonnát se. Abban látom a problémát, hogy időnként nincs önuralmad. Igyál kamilla, és cickafark teákat, ezek enyhítik a bélproblémákat. A kamilla jó étvágycsökkentő is.
2017. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

A hajam legalább 2 hónapja hullik, a hasamon fehér striák vannak. Menzeszem az 4 hónapja alig van. 1200 kcal ettend. Reggeli alma aztán napkozbe egy tk zsemle, hazaerek eszek 100 g zabkasat és vacsorára tojast de van hogy 1100 kcal van hogy 1300.


#2 tudom hogy rossz de fontosabb hogy vékony legyek! Magától nem fog lemenni egy deka se. De jó neked hogy sikerült! Napi folyadékom 2-3 liter néha másfél liter.

2017. okt. 24. 22:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen az önuralom teljesen elfogyott pár hónapig könnyen ment csak úgy röhögtem anya sütijén. De már sportra sincs energiám.
2017. okt. 24. 22:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Most is ilyen falási rohamom van de kimegyek a konyhába és egy falat se megy le úgy fáj a hasam lehet az uressegtol már nem tudom tényleg
2017. okt. 24. 22:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg folyton ideges vagyok, rosszkedvű és mindenkivel kiabálok
2017. okt. 24. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok ha beszélgetni szeretnél írj rám privátban :)
2017. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Poris2000 ***** válasza:
Ha szabad tanácsot adnom, akkor próbálj inkább úgy diétázni, hogy mindent megeszel kb. (csak pl. a sütiket, az édességeket kerüld, meg esetleg érdemesebb a teljes kiőrlésű ételeket választanod) viszont keveset csak belőle. Ezzel talán azt ki tudod védeni, hogy vitaminhiányaid lesznek, meg felborul a hormonális rendszered. Ha tényleg le akarsz fogyni, és közben nem akarod kicsinálni magadat, akkor szépen lassan kell tenned. Aminek viszont elengedhetetlen része a sport, ebből is valami intenzív fajtát érdemes választani, mint a futás, ha ezt nem bírja a térded akkor biciklizés, esetleg úszás, meg vannak ezek az alakformáló tornák, spinning, és rengeteg újdonság, aminek utána kell nézni. De a legfontosabb, hogy ne kínozd magadat, és ne várj hirtelen eredményt. Mert ha hirtelen nekiugrasz olyan erőkkel, amiket nem tudsz tartósan mozgósítani, majd megint visszaesel, akkor nem csak az egészségedet teszed tönkre, hanem előbbre sem leszel. Ezért inkább kisebb lendülettel, de tartósan csináld a dolgot, mindig csak kicsivel vigyél be kevesebb kalóriát, mint amennyit elhasználsz, de ezt csináld évekig, és mozogj melette! A táplálkozásodat meg tedd kiegyensúlyozottá, csak az édességeket kerüld, amennyire tudod!
2017. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!