Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak káros hatásai, ha...

Vannak káros hatásai, ha hosszú távon szedek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
9 évig szedtem rövid megszakításokkal. Most másfél éve szünetelek, de gondolkozom, hogy elkezdem, mert kényelmes, ráadásul amióta nem szedem, nem valami szép a bőröm.
2008. okt. 22. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Esetleg nehezebben fogsz teherbe esni később.

De semmiképpen nem annyira jó. Ha nem túl nagy, de akkor is, egy napi hormonadag a szervezetednek.

2008. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A nőgyógyászom azt mondta, hogy "elalszik" a méh esetleg, úgy megszokja a szervezet a fogamzásgátlót, hogy nehezebb lehet a teherbe esés a későbbiekben.
2008. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a fogamzást gátolja, hanem a következő vitaminok felszívódását is megnehezíti: B1, B2, B6, folsav, B12 és E - plusz a cink és a magnézium rezorpcióját is komplikálja... Szóval nem árt, ha mellette gondoskodsz ezeknek a pótlólagos beviteléről (lehetőleg valami rendes vitaminkészítménnyel, ami az RDA-ajánlások sokszorosát tartalmazza [lévén az RDA gyakorlatilag semmire sem elég a skorbut megelőzésén túl]).
2008. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Én is szedtem sokáig. Aztán 3 éve abbahagytam. Azóta nincs peteérésem, nincs tüszőrepedés, baj van a sárgatest képződéssel, sokkal erősebb a menstruációm, ami kb. 9 napig tart és előtte és utánna 5-5 napig pecsétlésem van. Vagyis majdnem 20 napig vérzek.

Most ezek miatt kell mindenféle hormongyógyszereket szednem és hetente járok az orvoshoz.

Soha többet nem fogok fogamzásgátlót szedni és senkinek sem fogom javasolni, hogy szedje. Többet árt, mint használ.

2008. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függhet, hogy milyent szedsz, miért kaptál, és hogy a te szervezeted milyen, beállt-e rendesen fiatalkorban a menstruáció, vagy nem állt be magától... stb.


A saját példámat hadd hozzam először:

Nekem pl. 11 évesen jött meg először, és 2-hetente véreztem, később pedig volt, hogy majdnem 1 teljes hónapig volt vérzésem (BOGYÓK NÉLKÜL!!!), ez már 18 éves kor után volt, mindkét esetben orvoshoz fordultunk, mert nem normális. Azért akármelyik szélsőséget veszem is alapul, a tartós vagy túl gyakori vérzés megviseli a szervezetet. Tabletta nélkül mindig rendszertelen volt, mióta szedem, azóta rendszeres. Nekem már tabletta előtt mondták, hogy ha nem áll be rendesen, és nem múlnak el ezek a rendszertelen szélsőségek, akár az, hogy 2-hetente vérzek, akár az, hogy hosszú ideig, akkor biológiailag lehet, hogy soha nem lehet esélyem se gyerekre.


Hallottam több más esetet is, ez is egy példa:

Többen mondták már, hogy fogamzásgátló mellett is estek teherbe.


Ezek alapján úgy gondolom, hogy biológiai kockázata nyilván van, de annak is, ha nincs kezelés, amikor szükséges lenne (mint az én esetemben). Viszont a gyerekvállalásra sok lehetőség van, aki szeretne, annak nincs lehetetlen, de ez egy felelős döntés kell(ene), hogy legyen.

2008. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!