Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt a pasijától kaphatta el a...

Ezt a pasijától kaphatta el a barátnőm? Durva Candida fertőzés.

Figyelt kérdés
A méhszája annyira gyulladt, hogy bevérzett. Nagyon kemény antibiotikumot kapott rá. Mostanában gyanús, hogy a pasija félrekacsintgat, tőle kaphatta el?

2017. nov. 6. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

"A leggyakoribb, Candida által okozott kórkép a női nemi szerveket érinti. Ez a VVC, azaz a vulvovaginalis candidiosis. Ahogyan az elnevezés is utal rá, a betegség nem csupán a hüvelyt, hanem az egész szeméremtestet érinti.

A Candida albicans 0 és 45 °C fok között képes szaporodni. Oxigén hiányában, cukor jelenlétében erjeszteni kezd. Az enyhén savas, azaz a 4,5-5,5 körüli pH-t kedveli. Egészséges körülmények között is megtalálható a szervezetben, és az esetek nagy részében nem vált ki tüneteket. Bizonyos esetekben azonban kóros mértékben elszaporodik, és számos panaszt okoz.

Ennek oka lehet az immunrendszer gyógyszeres kezelése vagy betegség következtében való legyengülése éppúgy, mint egy-egy antibiotikum-kúra. Normális esetben ugyanis a gombák és a baktériumok "kordában tartják egymást". Ám ha a baktériumok elleni "hadjárat" miatt felborul az egyensúly, a gombák túlzott mértékben elszaporodhatnak. Egyes fogamzásgátlók szedése, a cukorbetegség, a szénhidrátban dús táplálkozás, bizonyos ételallergiák és a stressz is hajlamosíthat a gombás megbetegedésre."

2017. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvastam én is, mivel ezek közül nem áll fenn semmi, feltettem a kérdést. Csak úgy a levegőből nem kaphatta el.
2017. nov. 6. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha olvastad akkor ott a válasz. Candida mindenkiben benne van, és attól hogy a pasival szexel nem fog ilyen súlyos candidát elkapni. Gombás fertőzést bárhol elkaphat. A férfiak többnyire immunisak , vagy észre sem veszik, hogy gombás fertőzésük van. Ez nem jelenti azt, hogy félre kacsingat, és a barátnőd tőle kapta el. Az is lehet, hogy a barátnődtől kapta el a srác.

Ha a fertőzés olyan súlyos, hogy bevérzik, gyulladt, az a barátnőd hanyagságának következménye. A fertőzés kezdetén erős, sokszor kellemetlen szagú folyás, és viszketéssel jár. Már ekkor el kellett volna mennie a nőgyógyászhoz aki valamilyen kenőcsőt, kúpot vagy gyógyszert írt volna fel. Kérdés, hogy miért nem ment el az elején? Miért várt amíg kínlódott a fájdalomtól?

2017. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért nem ment. Nekem csak pénteken szólt, én mondtam, ha annyira fáj, sürgősségi, menjen nyugodtan, nem ment. Inkább ma ült 4 órát a nőgyógyászaton.
2017. nov. 6. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
A saját bélrendszeréből is kaphatta.
2017. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!