Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriozis petefészekben (...

Endometriozis petefészekben ( gyanú). Hétfőn műtenek laparoszkopiaval, hogy kiderüljön valóban ez áll e a háttérben. Teherbe esés azempontjabol nem nagy gond h a petefészekben vannak? Milyen volt a műtét utáni lábadozás?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel el lehet távolítani a petefészekről az endometriózisos részt és a petefészek maga nem károsodik.

Altatásban végzik a beavatkozást, én minden alkalommal jót aludtam:)

A köldöknél lesz egy kb 1,5 cm-es bemetszés, ott vezetik be a száloptikát, ami segítségével kamerán keresztül látni lehet a belső szerveket.

A bikinivonalban lesz még szimmetrikusan elhelyezve 2-3 (nem emlékszem pontosan, és a császárok hegében nekem el is tűntek) további kis bemetszés, itt dugja be az orvos a manipuláló eszközöket (csipesz, fogó, kauter, stb.).

A rendes hasi műtétekhez képest sokkal kevésbé fáj, sokkal kíméletesebb beavatkozás. Persze lesz azért fájdalmad, de kapsz rá fájdalomcsillapítót.

Van egy fura, feszítő, elég kellemetlen fájdalom, amit nem tudtam hová tenni, aztán elmondták, hogy CO2-dal fújják fel a hasüreget, hogy a szervek finoman eltávolodjanak egymástól, így könnyítve az orvos munkáját. A gáz a hashártyán keresztül pár órán belül felszívódik.

Már a műtét napján felkeltettek, mikor már nem voltam kába. Persze jobban esne az embernek, ha békén hagynák, de minél előbb elkezdesz mozogni, annál könnyebb lesz. Először ágy szélére kiülni, felállni, elballagni a falnál lévő mosdókagylóig. Kapsz nővéri segítséget, de érdemes szövetkezned egy szimpi betegtársaddal, akinek tudsz segíteni és aki visszasegít.

Ne izgulj, minden rendben lesz! A műtét után gondolj arra, hogy óráról órára jobban leszel, és ez így is lesz.

Ügyi legyél!:)

2017. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm <3 :)
2017. nov. 7. 15:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Hányszor műtöttek? :O
2017. nov. 7. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudok hozzátenni újat az első válaszhoz, engem januárban műtöttek. Jó gyógyulást! :)
2017. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

2 vetélés, 3 császár és lőttünk egy "kapufát" is közben:) (kürtterhesség, ezt operálták laparoszkóppal). Sokat sírtam akkor, de van 3 nagykamasz - felnőtt gyermekem.

Mostanában a lányomra gondolok gyakran, remélem, nála simábban megy majd a gyermekvállalás időszaka.

Minden jót!:)

2017. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia

Engem pont egy éve műtöttek 27 évesen. Elég komoly műtétem volt, endo petefészken több összenövés méh mögött...

Első válaszolo nagyon jol leirta, hogy zajlik egy ilyen műtét, bár én csak műtét utáni nap kelhettem fel. Felépülés tényleg sokkal gyorsabb, mint normális hasi műtétnél. Nekem a hegek is szépen begyógyultak szinte nem is látszik. Ha endoval van dolgod valószínű az orvosod neked is javasolni fog hormonkezelést, ami fél évig kilövi a menzeszed. Ezt azért szikták adni, higy az endo szövetek teljesen elhaljanak és ne újulhasson ki. Én nem kaphattam ezt a kezelést, mert nem bírtam, nagy volt a trombózis veszély nálam tőle, de szerencsére nem újult ki. Azóta már 18 hetes kismama vagyok, spontán teherbe estem már a 3 honap probálkozás után. Szorítok neked, és ne félj tőle. Engem riogattak, hogy csak lombikkal eshetek majd teherbe. Láss csodát nem így lett. Sok sikert neked.

2017. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló neked gratulálok :) és köszönöm szépen :) nagyon várom a hétfőt , hogy mit “találnak”.
2017. nov. 11. 11:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Megvolt a műtét :) endometriozis volt. Elég sok helyen és a vastagbelem egy része is már a hasfalhoz volt tapadva.

Az orvosom azt mondta hogy ha szeretnek gyereket akkor azt Minél hamarabb kene mert lehet h újra kijön és olyan károkat okoz h sosem lehet gyerekem. Ti mit gondoltok? :(

2017. nov. 15. 07:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos megvan rá az esély, hogy esély, hogy újra kialakul. Nekem is "visszajött" fél év alatt...


De ne azért vágjatok bele a baba témába, mert "úristen, lehet, hogy nem is lesz már gyerekem", hanem azért, mert lelkileg (és persze anyagilag is készen álltok rá). Érdemes várni legalább 2 hónapot a műtét után, hogy teljesen meggyógyulj és lelkileg is felépülj. Legalábbis nekem ennyi idő kellett, hogy újra a szexre tudjak gondolni. A doki amúgy 6 hetet mondott, mint amennyit szülés után is várni kell.

2017. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, kétszer írtam le, hogy esély...
2017. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!