Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hamarosan menstruálni fogok?

Hamarosan menstruálni fogok?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, mostanában sokat görcsöl a hasam. Habár sokat idegeskedek, nálam az is kivált görcsöket. De annyit, mint az utóbbi hétben, még egy egész évszakban se görcsölt a hasam. Anyukámnak, apukámnak nem mertem róla még szólni, tesóimnak mégannyira se. Tudom hogy egyszer eljön, de én nagyon nem akarok menstruálni, főleg nem akkor suliba menni :(


Anyukámnak csak 14 évesen volt először, kicsit örülnék ha nekem is akkortájt jönne meg :( egyik osztálytársamnak 9 éves kora óta van, elég ijesztően hangzik :/ ráadásul az ikertesómnak már 11 évesen megjött, számíthatok én is mostanság vérzésre?



2017. nov. 8. 16:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Megint nagyon fáj most már szólok anyukámnak :/
2017. nov. 8. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nálad készenlétben betét,intim törlő.

Bármikor megjöhet,sajnos ezt nem lehet megjósolni.Lehet,hogy jövő hónapban,de az is előfordulhat,hogy még 1 évet várat magára.

2017. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem kell félni szólni az anyukádnak.ő majd felvilâgosít és sokkal jobban fogod âtlátni a helyzetet.ha nagyon görcsölsz gyógyszert kell bevenni.
2017. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Nő vagy, a menzit és a vele járó bajokat sokáig nem titkolhatod. Nem kell attól félni már előre, hogy jaj nem akarok vele suliba menni akkor... Elárulom, hogy 25 évesen melóznod kell mellette, háztartást vinni, vagy épp még tanulni is.


Egy idő után odáig jutsz a menzivel, hogy magasan tojsz rá, mert annyi más bajod lesz az életben, hogy észre sem veszed.


Az, hogy szólj anyukádnak az alapdolog. Ő majd segít elindulni ezen az úton.


A lényeg, hogyha megjön ne ess pánikba, mert akkor jobban fogsz vérezni. Csak lazán kell venni, azt menni csinálni a dolgodat. :)

2017. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ne félj szólni a szüleidnek! Anyukadnak mindenképpen szólj apukadnak nem muszály ha nem akarsz.mindig legyen nalad betét esetleg egy tiszta bugyi... bármikor negjohet. De ne aggódj nem olyan vészes a menstruacio :)
2017. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak az idegesít, hogy néha görcsöl a hasam. Nem jött még meg most se, de úgy vagyok vele, hogy vagy jöjjön meg, vagy ne görcsöljön a hasam.
2017. nov. 10. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!