Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen kevés a menstruáci...

Miért ilyen kevés a menstruációs vérzésem?

Figyelt kérdés

Maga a vér mennyisége nagyon-nagyon kevés,nem pedig maga a menstruációs időintervallum. Az rendben van,ugyanúgy 4, nagyon maximum 5 nap,mint eddig.


A ciklusom és a peteérésem is pontos,mint mindig:

26-28 nap közt jön meg, félidőben, 14-16 nap között van peteérésem és maga a menzesz is 4-5 napig tart,bár ez a 4-5 nap nagyon minimális.



Régebben első nap mindig görcsölt a hasam, 1-2-3 napon bővebb,normál vérzés volt,majd fokozatosan csökkent,mígnem 5.napon már csak a wc papíron volt.



Az utóbbi 1-2 évben egyáltalán nem görcsölök (aminek örülök) és semmi egyéb tünettel nem jár a menstruáció(ennek is örülök ).



Tegnap jött meg. Így néz ki most a dolog :


1.nap : érzem,hogy meg fog jönni.Meg is jött délutánra.

Vérzésem minimális,csak a wc papíron van maszat.


2.nap : most görcsöl kicsit a hasam,amit nem szokott,de

ez az a tipikus mensi görcs.Viszont a vérzésem még második napon is minimális, csak a wc papíron van kevés maszat.


Tehát most tartok a második napnál.

Se tampont, se betétet,se tisztaságit nem használok,mert felesleges, hisz nincs annyi vér.

Bugyi bőven elég, csak pár csepp kerül oda,vagy maszat.



Mivel rendben van a ciklusom, peteérésem is,ezért nem értem,miért ennyire kevés ?

(nem mintha hiányozna )



- nem szedek fogamzásgátlót

- nem volt terhességem,se egyéb műtétem

- szűz vagyok

- stresszelek mostanában

- rosszul eszem ( de sokat)



Egyébként minden rendben,nincs semmi panaszom,

csak gondoltam megkérdezem,mennyire normális ez.



Köszönöm, ha valaki lesz olyan kedves és válaszol



31 N


2017. nov. 14. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben már rég' rákérdeztem volna a dokinál,hogy mi lehet az oka.

Egyébként a 3. naptól már normális a mennyisége?

2017. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

31 évesen szűz?

Megesik amúgy hogy kevesebb jön,nincs ezzel baj! Ha többször jelentkezik így akkor menj orvoshoz!

2017. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ez nem először van így, hanem már pár hónapja,de sosem figyeltem így, mert minden pontosan jött/jön,menstruáltam is 4-5 napig,de sosem néztem meg annyira tüzetesen,hogy mennyi vér jön.Most csak úgy kerül szóba,hogy erről beszélgettünk barátnőmmel és elkezdtem figyelni.
2017. nov. 14. 17:55
 4/12 A kérdező kommentje:
került szóba>
2017. nov. 14. 17:55
 5/12 A kérdező kommentje:

nem emlékszem,mi volt pontosan előző hónapban és azelőtt.sose jegyeztem fel a vérmennyiséget a naptárba.

Mos még csak a 2. napon vagyok, így nem tudom,mi van harmadik napon. Majd holnap kiderül.

2017. nov. 14. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy napot doki latogatast meger. Megvizsgál es megnyugszol:) En 3-5napig pecsetelek utana jon kicsit tobb. Lehet Te is igy leszel.

Anya volt hasonlo problemaval dokinal, mint Te, bar o gyogyszert szedett,azt mondta :a doki ha 3napig maszatol, oke. De ultrahangot, esetleg hormonlabort is megerne:)

2017. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs semmi bajod. Nem robot vagy hogy mindig ugyanúgy menstruálj. Valamikor nekem is alig van vér, valamikor meg rendes mennyiség van.

És ha csak pár csepp is van használj tisztasági betétet már csak higiénás okokból...

2017. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi lányok,egyrészt én is úgy érzem,hogy nincs semmi baj,mert minden más rendben van, másrészt úgy döntöttem,hogy most figyelem 3 alkalmat ( 3 hónapot), pontosan leírom,hogy melyik nap mennyi volt és ha 3 hónap után is aggasztana a dolog,akkor elmegyek egy nőgyógyászhoz és megkérdezem,meg persze ha már ott vagyok, egy UH belefér :)



De úgy érzem,ez egyszerűen most ilyen.

Utána olvastam a következő "betegségeknek" :

- mióma

- PCOS

-IR

- pajzsmirigy



Elolvastam a tüneteket és semmi sincs nekem azokból.



Most vagyok harmadik napos, ugyanúgy megy minden,csak a vér most is kevés,csak a wc papíron van valamennyi.

Hát szemmel tartom, most ez lesz.

2017. nov. 15. 12:32
 9/12 A kérdező kommentje:
* nekem még pecsételéses vérzésem sem szokott lenni.Tényleg mindig minden "normális" ,pontos és szokásos. Csak ez a kis mennyiség feltűnt.
2017. nov. 15. 12:34
 10/12 anonim válasza:
Lehet a sztresz miatt van. De a biztonság kedvéért azért elmennék dokihoz. Az internet, meg nem biztos, hogy segít ebben. Én egyszer 2 napos fejfájás okára kerestem rá régen, és azt írta agydaganatom van, közben csak a kevés víz fogyasztástól volt. Szóval a lényeg , hogy internetre ne bizd az ilyen dolgokat.
2017. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!