Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász nem tudott megvizsg...

Nőgyógyász nem tudott megvizsgálni, annyira görcsös voltam. Jövő héten kell visszamennem, de ezek után nagyon félek. Hogy lehet lazítani?

Figyelt kérdés
Először mentem volna orvoshoz, szűz is vagyok még. Nem féltem jobban, mint bárki más, mégis annyira görcsös voltam, hogy egy ujjal sem tudott megvizsgálni. Próbált nyugtatgatni, de mondtam, hogy elvileg nem félek nagyon, mégsem tudtam ellazulni és mondtam, hogy inkább majd visszamegyek. Nincs semmi panaszom, csak rákszűrésre és vizsgálatra szerettem volna menni.
2010. jún. 1. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szimpatikus volt a doki? őszintén?



hány éves vagy, hogy rákszűrést akart csinálni, annak ellenére, hogy szűz vagy?

2010. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
20 vagyok és én szerettem volna rákszűrést, mert a családunkban minden nő ilyen rákban betegedett meg és ezért félek, szűz nőnél is kialakulhat még ha ritkán is. Szimpi volt a doki, kedves volt, normális, csupa jót hallottam róla.
2010. jún. 1. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd, mivel már tudod, hogy nem bánt az orvos, fönt feküdtél a viszgálóasztalon, megtapasztaltad a helyzetet, tudod, hogy mi vár rád, nincs okod semmi ismeretlentől félni. Innen kezdve szerintem tényleg csak a saját fejedben tudod eldönteni, elrendezni. Gondold át, játszd le magadban minél többet a vizsgálatot, hogy hozzászokj. Nagyon dicsérendő, hogy ennyire felelősségteljesen gondolkozol, hidd el, ezt a gátat is le fogod küzdeni!
2010. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mindenkinek méhnyakrákja volt nálatok? :-o

ha tényleg szimpatikus volt a doki, akkor nyugtató: kérj a patikában valami homeós cuccot :)

2010. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De pont ez a parám, hogy elsőre sem féltem. Jó, nem mondom, hogy vártam és örültem, de ki örül egy vizsgálatnak? Persze izgultam, de nem rettegtem. Miért reagált így a testem?
2010. jún. 1. 12:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyim, anyum, nagynéném, unokanővérem. Ráadásul nagyimnak még mellrákja is. Szóval csoda ha ennyire előrelátó vagyok?:)
2010. jún. 1. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem van erre egy módszerem: mély levegőket veszek (egészen gyomorig) és közben lassan 10-ig számolok magamban a vizsgálóasztalon és a plafont nézem, hogy terelődjön a figyelmem, próbáld meg, hátha segít
2010. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal valami zenét, ami ellazít téged, és hallgasd azt a váróban, esetleg kérd meg a dokit, hogy közben is hallgathasd. Vagy gyere el egy masszázsra vizsgálat előtt, attól tényleg jól el fogsz lazulni.
2010. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mély levegő megvolt, hasi jógalégzés és nem is éreztem, hogy annyira izgulnék.
2010. jún. 1. 18:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehetett valami kellemetlen élményed, amire talán már nem is szoktál emlékezni? Valaki valamikor, mondjuk kiskorodban hozzád nyúlt úgy, hogy az neked kellemetlen volt? Az okozhat ilyen tudat alatti feszültséget.
2010. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!