Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a petefeszek ciszta...

Milyen a petefeszek ciszta mutet? Minden erdekelne. Valoszinu jovore megmutenek. 14/L

Figyelt kérdés

2017. nov. 28. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 cisztát távolítottak el laparoszkópiával. Nálam ilyen volt: Műtét napján becsattogtam,felvettek az osztályra. Kaptam 2 tabit: egy fájdalomcsillapítót meg egy nyugtatót. Utána megmutatták a lakosztályt,ágyikót. Segítettek felvenni a kórházi hálóinget (technikás ám),majd bekötöttek egy infúziót. Aztán jött a tologatós bácsi gurulós ággyal,arra felmásztam,kaptam hajhálót és irány a műtő. Na,ott hálóing le, kellemesen fagyos klíma volt. Rátettek a műtőasztalra, fölém tartottak egy maszkot,matattak a karomnál,majd a következő pillanatban a kórteremben ébredtem a takaróm alatt. Benéztem alá:jé, tapaszok. Lenéztem:jé,pisizacskó. Aztán szunyáltam egy jót. Mikor már tudtam járni (szédül az ember az altatástól), kivették a katétert. Na,az nem kellemes. Utána sétálgattam,eszegettem,másnap meg kiengedtek. 1 héttel később volt varratszedés.
2017. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt laparom.Bar nekem mehenkivulim volt, igy sürgősségivel mutottek. De kb igy zajlott, ahogy az elso irja. Reggel be, nehezen megtalaltak hol a baby, akkor fel az osztalyra, agyat kaptam, vizelet vizsgalat, ekg, vervetel, aneszteziologus, gondolom egy tervezett mutetnel ezeket elore lerendezed. En nem kaptam haloinget. Sajátban lehetettem. Jott a beteghordo. Puceran fel a tologatos agyra, kaptam takarót magamra, feltolt a mutobe.Ott felfektetett a mutoagyra, nem engedte, hogy en masszak at.. szet tett lábakkal fekves volt a legrosszabb sztem.. kelletlenul ereztem magam.Raadasul feltem az altatastol.. De igy utolag nem tudom. miert. Kaptam maszkot, szurit a branulbe/kanulbe.Nem tudom mi a neve.A szuri utan 5masodperc mulva KO.Aztan ebredes. En nem szedultem az altatastol,de remegtem es felrebeszeltem ebredes utan ugy

feloraig, utana kijozanodtam es jol voltam.A kateter kivetel se volt gaz.Azt hittem hude..es semmi. A vergyujto zacsi csovenek kihuzasa, azt fajt par masodpercig.Nem tudom mindenki kap e. Mutet napjan 2-3nap benttartozkodast mondtak, de masnap délelőtt hazajohettem:) Tulleszel gyorsan rajta.Nem veszes.

2017. nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én horrortörténetem(volt válasz bemásolva) :d

15 évesen mûtöttek

Elötte nem ehettem, utána kihánytam a 2 kanál almapürét, így 36 óráig éhenhaltam, de annyira nem bántam, nem voltam halálosan éhes, sôt most éhesebb vagyok.


Látták h rettegek, elsô nagy mûtétem, így kaptam fél tabletta nyugtatót, az segített.


A katétert rosszul tették fel..ugh, szerencsére, mert így legalább levették és vödört kaptam, te is kérheted.


Mûtét utáni ébredés: úgy éreztem nem kapok levegôt, pedig oxigént is vezettek az orromba és a szapora légzéstôl elájultam volna, ha nem figyelmeztetnek, úgyhogy lelassítottam mindennek ellenére, így aztán leállt gyorsan az érzés. A fogam vacogott/kocogott néha, más nem.


A vállamba áramló altatógáz fájt, és nehéz volt tôle aludni, a sebek csak ha hasizmot használtam, meg a döcögôs kocsiban, de semmi különös. Máskor inkább felébredek mûtét közben, mint 6 évesen orrmandulamûtétnél..csak itt kockázatos, de az a vállfájdalom de idegesítô volt, ülve aludtam sokáig.


A tûfóbia sem segìtett fôleg mikor kitépték az infúziós tût.


Ééés 1-2 hétre rá lett egy bazinagy padlizsán az egyik kisajakomból, véraláfutás. Meg oldalamon is voltak, úgyhogy pumpáld a vért, csináld amit a gyógytornász mond, sôt kétszer annyit. A mûtét óta leszarom a fájdalmakat, addig nagyon kényes voltam szóval örülök, h ettôl megszabadultam. Egyáltalán nem olyan rossz mint ahogy hangzik, és max két hét az életedbôl, jobbulást:) végre sikerült ez alatt kiolvasnom egy könyvet, pihizhettem, pótoltam a tanulnivalokat

2017. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!