Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Átlagos, napi női folyás már...

Átlagos, napi női folyás már kezd zavaróvá válni, mit tanácsoltok? Főként más nők véleménye/tanácsa érdekel, több információ lent.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, ha jól emlékszem 13 évesen jött meg a menzeszem, azóta az évek alatt szépen, egyenletesen beállt, nem szoktam görcsölni, nemi életet is csak fél éve élek. A fent említett probléma viszont régebb óta zavar. Nem hiszem, hogy betegség okozná, a folyásom normál átlátszó, néha menzesz előtt vagy után előfordul, hogy fehéresebb picit. A szaga nem kellemetlen.. csak.. hát mi nők tudjuk, hogy azért nagyon enyhe női folyás szaga az van, ami nem feltétlen büdös, de hát semmi sem teljesen szagtalan. Ezt azért részletezem, hogy ne akarjon mindenki fertőzéssel diagnosztizálni, mert nem ilyen jellegű a dolog. A baj az, hogy évek óta engem zavar ez a folyásom, természetes, értem.. de nem lehet csökkenteni? Nekem elég sok szokott mindig lenni amióta az eszemet tudom. Van az a kis fajta napi használhatóságú betét, nem amit menzesz alatt használunk, hanem a kicsi/vékony fajta. Azt használom napi szinten, este is, mert különben nagyon kellemetlen lenne anélkül bugyit hordani. De újabban nagyon zavar. Lehet, hogy a sima kis betét is irrátálhat, hogy éjszaka is hordok? Ha mondjuk este nem hordom, javulhatna az állapot? Ti hogyan oldjátok meg, minimalizáljátok? Annyira kellemetlen, hogy egy nap sem tudok betét nélkül felvenni egy szép fehérneműt, mert valószínűleg átnedvesedne a folyás miatt, és rossz úgy lenni egész nap, munkában. Praktikák, tanácsok.. jöhetnek. Ó, fogamzásgátlót nem szedek, mert nem szeretném a menzeszem és a hormonjaim befolyásolni, mert a bőröm alapvetően elég sima, a menzeszem ha mondhatom kényelmes, görcsmentes, rendszeres, nem akarok belepiszkálni abba, amibe nem kell. :'D Kicsit hosszú lett, bocsánat, csak már régóta, évek óta foglalkoztat a dolog, és neten leírják, hogy mikor utal betegségre, stb stb.. de azt soha nem írják, hogy a normál folyás is tud kellemetlen lenni, ha egyszerűen sok és napi szintű.

2017. nov. 30. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten én is azt a vékony,minden napos betétet használom.De ha csak boltba ugrok el,vagy közelebbi helyre,akkor nem.Ezt nagyon befolyásolni nem lehet,kinek kevesebb,kinek több.Éjszakára azért nem tennék,én minden nélkül alszok,nem jó mindig használni azért.
2017. nov. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak lezuhqnyzom.. felveszem a frissen mosott bugyit, és masfél óra múlva már kb vehetném is át. Betéttel meg anélkül is előfordul.. :/ Valamivel csak lehet minimalizálni. Éjszaka hagyjam "natúrban", betét/bugyi nélkül, hátha jót tesz ha csak pár óráig sem zárja el a sok műszálas vacak?
2017. nov. 30. 02:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ugyanígy vagyok. Voltam nőgyógyásznál is de nincs semmi baj, ez ilyen. Hiába nem hordasz vagy hordasz betétet. Engem is nagyon zavar mert tényleg betét nélkül max 2 óra és elázik a bugyim és az illata se olyan jó, pedig elvileg semmi baj
2017. nov. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

menjél többször vécére

és igen, ne használj folyton betétet, mert az akadályozza a normál szellőzést

és mindig 100% pamut bugyit pizsamát, stb. hordj

2017. nov. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van. A vékony betét az a tisztasági betét. Én is minden nap hordom. Nem ázok át a folyástól, de zavar, ha olyan lesz a bugyim, és egész nap abba kell lennem pl munkahelyemen. Estére nem teszek be, meg ha itthon vagyok, akkor se.
2017. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!