Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudjam előre, hogy...

Honnan tudjam előre, hogy mikor fog megjönni?

Figyelt kérdés

Nincsen semmi előjele, nem fáj a hasam, nem fáj a fejem, nem vagyok idegesebb/hisztisebb sem stb, semmi. Számolni nem tudom mert össze-vissza jön meg, nincs olyan, hogy pl.28 vagy 30 naponként jön meg és nem is egy-két nap csúszás van, hanem jóval több. Egy időben még próbálkoztam vele, de már nem szoktam számolgatni mert teljesen felesleges... Úgyhogy egyszer csak arra ébredek, hogy tiszta vér vagyok és megjött, ami több szempontból sem jó. Egyrészt véresek lesznek a ruháim, gyakran az ágyam is és így nem is tudok előre tervezni mert nem tudom, hogy mikor jön meg (sajnos elég erős, olyankor inkább nem utazok, nem strandolok stb).

Honnan kellene tudnom? Egyáltalán ez normális?


2017. dec. 4. 17:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként már kb. 5 éve menstruálok és mindig is ilyen volt.
2017. dec. 4. 17:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 5 éve menstruálsz, akkor igazán elmehetnél egy orvoshoz, hogy ugyan vizsgálja már ki az okát, hogy miért van így. Amúgy ha te nem tudod, hogy mikor fog megjönni, akkor mi honnan tudjuk? Amúgy nekem sem voltak soha napra pontos ciklusaim, de 22 és 25 nap között mindig megjön. Én már a 22., azaz a legrövidebb ciklust nézve fel vagyok készülve rá, hogy akkor számíthatok rá. Mindig van nálam tampont, illetve fájdalomcsillapító. Nézd meg, hogy mi volt a legrövidebb ciklusod, és akkor kezdj el, ha mást nem legalább egy tisztasági betétet betenni és akkor nem ér váratlanul. Mert feltételezem, hogy nem egyből dől belőled a vér egyik pillanatról a másikra.
2017. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Leírnád az elmúlt 6 ciklusod pontos hosszát?
2017. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!