Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák vagy áttöréses...

Méhnyakrák vagy áttöréses vérzés? (Lent)

Figyelt kérdés

Szóval.. HPV-m van, 31-es és 56-os, mindkettő magas rizikófaktorú. Kb. 1 évvel ezelőtt LSIL-t mutatott a szűrés, de a kolposzkopós vizsgálat és az azt követő szűrések sorra negatívak voltak, úgyhogy elméletileg minden rendben van.

A problémám, hogy a ciklusom 2. napján el kezdtem használni a Yasmin fogamzásgátlót, 14 szemet szedtem be belőle és abbahagytam. Valamikor a 8-10. nap körül el kezdtem barnázni, ami már 7-10 napja tart, pedig már 5 napja nem szedem a gyógyszert. A barnázás pedig furcsa, olyan lészerű vagy nem is tudom, nagyon sötét színű és néha pecsételő de ma például ahogy kiszálltam a fürdőkádból, egyszerűen a padlón is és a kádban is hagytam egy foltot, tehát nagyon folyékony. Elnézést a részletes magyarázatért, csak kiváncsi lennék, hogy az a kevés tabletta lehet-e ennyire rossz hatással rám, vagy esetleg bajom lehet? 26 éves vagyok, de a HPV-m már 5-10 éve megvan és nem akaródzik elmúlni.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. dec. 4. 21:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért a húslészerű, barnás folyás méhnyakráknál már eléggé a "rohadó" stádium kategória, esetedben ezt kizárnám még akkor is, ha HPV-d van. Ugye rendszeresen jársz szűrésre, nem hanyagoltad el mostanában?

A tabletta simán okozhat az első hónapokban vérzészavart, pecsételő vagy áttöréses vérzést, barnázást, ha pedig idő előtt abbahagytad, akkor még hozzájön a megvonás miatti vérzés is.

De miért hagytad abba 14 nap után?

2017. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!