Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Borzalmas vagyok meses alatt,...

Borzalmas vagyok meses alatt, mit tehetnék részletek lent?

Figyelt kérdés
Mindig betegnek érzem magam a menses miatt 30-ból min 10 lnapot egy hónapban. A fájdalom miatt a 2-4 napokon állandóan aludnék mert kiszivja az eröm, a pms pedig egy hétig szokott lenni, ekkor hasmenésem van, bevizesedem, a hasamban ég a tüz a méhem környékén, legrosszabbnak látom magam és el akarok mindenkit kerülni. Nem vagyok jó fej ilyenkor hanem életunt és mindenwn bögni tudok. Volt olyan, hogy peteéréskor összeestem az utcán és a 10 perces utat haza fél óra alatt tettem meg mert alig tudtam menni a görcstöl. Mit tehetek, hogy a menses kevésbé tudja befolyásolni a mindennapjaim?
2017. dec. 11. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy nőgyógyászt és konzultálj vele ezekről a problémákról. Lehet hormonális probléma miatt is, esetleg a fogamzásgátló szedése is megoldást jelenthet, viszont ha komolyabb a gond, más gyógyszerekre is szükséged lehet. Az egészséges életmód, mozgás, sport, rendes érkezés is segíthet. Viszont én mindenképp ajánlom az orvos meglátogatását, hiszen biztosat csak ott tudnak mondani, mi itt nem.
2017. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasonló tüneteim voltak nekem is, szörnyen görcsöltem az első pár napban, és akkor is fájt, amikor nem menstruáltam. A második ilyen hónapot vártam meg, utána elmentem dokihoz. Jól tettem, januárban petefészekcisztával műtöttek (mindkettőn 5 centis volt). Nyáron voltam újra uh-n, a doki látta, hogy kiújult, minimális szinten. Mivel a fájdalom csak kismértékben enyhült, fogamzásgátlót írt fel, ez segített. Már tényleg csak akkor vagyok rosszabbul, ha abbahagyom a gyógyszert. De sajnos több mellékhatása is kijött, ami eléggé zavar, ezért szerdán már az újat kezdem el.


Mindenképp menj el dokihoz, ne törődj bele, hogy minden nő szenved ettől. Egy bizonyos szintig normális a fájdalom, de ha akkor is fáj, amikor nem kéne, akkor érdemes elmenni dokihoz.

2017. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor én "jól birom"-kb egy éve megy ez, néha enyhébb de általában ilyen. És azzal is összekötöm, hogy minden hónapban volt egy-egy nagyobb adag stressz, szakitás, vagy épp megtudtam valami durva dolgot, munkahelyváltás, betegség a családban stb. De el fogok menni mostmár viszont fogamzásgátlót nem merek szedni. Legföbb oka az egyik legnagyobb félelmem, és stresszforrásom: a börproblémám.
2017. dec. 11. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt évekig. Kiderült,hogy endometriózis.
2017. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj ez mondták nekem már.. És neked hogy derült ki, hogy endometriózisod van?
2017. dec. 11. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Uh-n lehet látni. Egyébként kaphatsz olyan fogamzásgátlót, ami kifejezetten jó hatással van a bőrre. Én 5 hónapig olyat szedtem, ami nem igazán tett jót a bőrömnek, de szerdától olyat fogok elkezdeni (Diane), ami elvileg jó a bőrproblémákra.
2017. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Diane-t csak három hónapig lehet szedni, addig, amíg jobb nem lesz a bőr állapota. Nem hosszú távú fogamzásgátlásra találták ki.
2017. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok orvost megjártam,mire egynek feltűnt,hogy a petefészkemen nem egészséges tüszők vannak,hanem csokiciszták. Hüvelyi ultrahanggal látta. Nemrég műtöttek.
2017. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2019. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!