Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha vki nem folyamatos fogamzás...

Ha vki nem folyamatos fogamzásgátlót szed, pl 1.3napi szeretkezések után bevesz egy 72órásat, a hét 2. három napjához kapcsolódóan is bevesz egy 72órásat, & az utolsó napon mondjuk óvszert használnak a párjával. Ez mennyire viselné meg a szervezetet?

Figyelt kérdés

Vagy ha szimplán 3 naponta bevesz rendszeresen egy 72 órásat. Illetve, van olyan 72 órás, amelyiknél ez tuti nem okoz gondot? Melyik a legjobb fajta tabletta, amelyik tutira nem viseli meg a szervezetet? Mellékhatás nélküli 72 órás, vagy akár előzetesen beveendő fogamzásgátló-tabletták vannak? Csak hallottam egyszer, hogy valaki mondta a másiknak, hogy a hormonmenteseket ajánlja. Milyen tablettákat ajánlotok fogamzásgátlásra, ami nem is árt? Akár hetvenkét órás, akár rendszeres, napi szedésű.Ja amúgy valaki azt mondta, hogy nem zavaró egyébként, hogyha ott egy gumi közben, de valaki más meg mondott egy ilyet, hogy "hát, fürödni is lehet gumicsizmában" -szóval úgy valaki szerint nem zavaró, valaki szerint meg nem az igazi. Ehhez is írhattok, mert ez is érdekel, hogy mennyire zavaró, ha ott van közöttünk egy gumi. (20 elmúltam, most került kilátásba egy párkapcsolat.)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 11. 14:56
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az ott első három napi, csak túl hosszú volt a kérdés. Szóval, hogy a hét első 3 napja.
2017. dec. 11. 14:58
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Esemény utáni tablettát egy évben MAXIMUM kétszer lehet bevenni, tönkreteszi a szervezetedet, az egy lórugásnyi adag hormon. A 72 órás tabletta nem cukorka, amit 2-3 naponta lehet szedni. Az arra van, hogy ha baleset történt, még van egy esélyed a terhességgel szemben.


Védekezés gyanánt vagy fogamzásgátlót kell szedni minden nap, vagy gumit kell használni minden szex alatt. Mindkettő megbízható, ha az ember úgy használja, ahogy kell. És akkor nem kell esemény utáni bevenni sem.


A gumi és a fogamzásgátló között nincs nagy különbség, én mindkettőt több évig használtam. Van, aki hisztizik a gumi miatt, szerintem az csak felfújja. Kezdődő kapcsolatban először mindenképpen gumit használnék, csak később kezdenék el gyógyszert szedni (így is tettem).


Kicsit szerintem olvasgass a témában, mert nagyon nem vagy képben.

21N

2017. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Én nem értem. Ez lesz az első szexuális élményed valakivel? Màrmint abból kiindulva, hogy azt kérdezed mennyire zavaró egy gumi, illetve nem vagy tisztában azzal, hogy a 72 órás tabletta mire való.

Szóval felejtsd el az ezzel való védekezést. Azt ugye tudod, hogy mesterségesen meghozza a menstruációt? Nem is értem ezt hogy gondolod, mint a tic-tacot úgy enni? Olyan hormonzavart fog okozni, hogy jaj.

Vagy használjatok óvszert vagy szedj fogamzásgátló tablettât.

2017. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit olvass utána:

[link]

2017. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Ezt is olvasd el:

[link]

2017. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

20 évesen komolyan ilyen ostoba vagy?


Könyörgök, ne szexelj, míg ekkora baromságokat kérdezel.

2017. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Csak a vastag betűst olvastam..tovább nem bírtam.Hogy lehet valaki ennyire primitív?
2017. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Biztos, hogy nincs orvos a világon, aki háromnaponta felír neked 72 órás tablettát. Meg miért lenne jó minden harmadik napon nőgyógyászhoz menni a receptért? Tök buta vagy.
2017. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

A 72 órás esemény utánit nem arra találták ki, hogy minden héten többet is bevegyél belőle, tönkretennéd a szervezeted. Erre van a fogamzásgátló, azt minden nap szedni kell (kivéve a szünetben).


Van, akit zavar a gumi, van, akit nem. (Ez inkább a pasikra vonatkozik.)Van, aki a fogamzásgátlót nem bírja. Az elején még gumit használjatok, aztán ha tényleg megvan az a bizalom, ami kell egy kapcsolathoz, akkor menj el dokihoz, és felír egy számodra megfelelő (vagy annak tűnő) bogyót. Azért írtam zárójelbe, mert nem biztos, hogy az első lesz jó. Kell pár hónap, amíg kiderül, hogy beválik-e.


Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Egy év után veszítettem el, hónapokon át használtunk gumit, aztán nyár óta szedek fogamzásgátlót. Nem vált be, szerdán az újat kezdem el szedni.

2017. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Beszólásokat nem kértem, a többi választ köszönöm
2017. dec. 11. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!