Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye ez nem az, amire gondolok?

Ugye ez nem az, amire gondolok?

Figyelt kérdés

3 hete szedek fogamzásgátlót, kb a 15. napján voltunk együtt a barátommal, már gumi nélkül. Ugyanezen a hétvégén(most) felfáztam, kaptam rá antibiotikumot,közben meg kialakult egy enyhébb bacis fertőzésem. (Amit kezelek, mert visszatérő)

Ma pedig azt vettem észre, hogy picit véres a folyásom.

Ugye ez nem lehet terhesség?

Egy szem tabletta sem maradt ki termeszetesen


2017. dec. 15. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy ez terhességre utalna. A fogamzásgátló egyik gyakori mellékhatása ez. Ha úgy érzed valami nem okés, akkor menj el a nőgyógyászhoz
2017. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval. Eleve azt szokták ajánlani az orvosok hogy egy hónapot várjatok az első gumi nélküli szexig. Ha mást ír a betegtájékoztató hát legyen.

Másodszor, antibiotikum ügyben az van, hogy nem árt elővigyázatosnak lenni, ugyanis csökkentheti a fogamzásgátló hatását. Leginkább az x,y,z hatóanyag tartalmúak, nem tudom most őket névről, neten fenn van.

Harmadszor, antibiotikum is okozhatja esetedben a hónap közti vérzést, és persze maga a fogamzásgátló is okozhatja ezt egy pár hónapig. Szintén tájékoztatóban benne van. Amennyiben hosszabb ideig tart, nem árt lecserélni másikra a gyógyszert, vagy legalább megvizsgáltatni magad nődokival.

Utolsósorban pedig egy egy hetes terhességnek nincsenek tünetei, feltéve persze hogy gumi nélkül egy hete voltatok együtt először. Nyugi. Ha nagyon aggaszt a közti vérzés, és nagy mennyiségű, visszamehetsz vele az orvoshoz.

De részvétem, nekem is állandóan visszatérő felfázásos és gombás tüneteim vannak. :/

2017. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az antibiotikumot 5 napig kell szednem, most keddtol vasarnapig, tegnap jartam nogyogyasznal, aki annyit mondott, hogy az antibio alatt hasznaljunk gumit. (A verzest tegnap estefele es ma figyeltem csak meg, ezert nem volt alkalmam megkerdezni)

Koszi a megnyugtato valaszokat, ha nem javul januarban visszamegyek es iratok masikat :)

2017. dec. 15. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Antibiotikum után egy hétig szintén kiegészítő védekezés kell!
2017. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!